| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu o luna am avut o alergie pe picioare de la detergent. Am urmat diverse tratamente pentru a scapa de acele bubite rosiatice, insa am ramas cu niste pete maronii. Saptamana viitoare trebuie sa merg la o nunta si nu pot aparea cu picioarele patate. Stie cineva vreun tratament rapid impotriva acestor pete care nu trec nici cu tetraciclina si nici cu baneocin?

Răspuns Câştigător
| crissa20 a răspuns:

Incearca sa le acoperi cu fond de ten, a ltceva nu mergesad

| AndraNicoleta a răspuns (pentru crissa20):

M-am gandit si eu la asta. In caz ca nu vor trece voi fi nevoita sa recurg la fond de ten, insa as vrea sa treaca totusi crying

| CeaCuMasca a răspuns (pentru AndraNicoleta):

Du-te la farmacie si intreaba.

| crissa20 a răspuns (pentru AndraNicoleta):

Atunci incearca la un plafar poate te ajuta cu ceva:*

| AndraNicoleta a răspuns (pentru crissa20):

La farmacie mi-au dat tetraciclina si baneocin, care nu au niciun efect, iar de la plafar mi-au dat un unguent cu muguri de plop. Nu stiu ce sa spun despre el. Parca, parca...dar nu cred ca-si va face efectul intr-o saptamana crying.

| crissa20 a răspuns (pentru AndraNicoleta):

Asa e, de obicei produsele de la plafar isi fac efectul in timp:*

9 răspunsuri:
| RubyDonnahue a răspuns:

Du-te la farmacie si cumpara o crema speciala pt.pete sau incearca sa te dai cu apa oxigenata ca sa le albesti

| Crucified a răspuns:

Peyy. big grin Crema de galbenele

| AndraNicoleta a răspuns (pentru Crucified):

Am incercat, dar nu functioneaza...

| DarkBoy98 a răspuns:

Ceva de galbenele sigur trece funda?