| blahblah_7366 a întrebat:

Intrebare pentru fete cand va dati cu rimel si vreti sa va demachaiti cum procedati?

Răspuns Câştigător
| andreeutzaa a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa iti gasesti un demachiant pentru pielea ta.Sunt si acelea speciale pentu ochii unde pielea e mai sensibila.Trebuie sa folosesti niste servetele facute din vata pe care le poti gasi in magazine.Pui demachiantul pe el si incepi cu primul ochii.Trebuie sa pui foarte putin si sa misti in cerc si foarte incet. Apoi dupa ce ai terminat cu amandoi ochii ia un betisor de urechi si dai usor cu el uscat cum e la radacina, jos jos.Chiar daca suna ciudat e necesar pentru ma majoritatea rimelului se pune acolo si daca nu cureti cum trebuie genele se intaresc si voi cadeahappy

3 răspunsuri:
| PuFuLeTe a răspuns:

Pun putina crema de fata sau demachiant pe un tampon micc si ma dau usor cu ell la ochii!big grin Dar ai grija sa nu-ti intre in ochii...nu e sanatos straight face Funda?smug

| Candice a răspuns:

Folosesc lapte demachiant sau servetele demachiante happy

| olga_6863 a răspuns:

Un demachiant bun este solutia