| fgzsjhguj a întrebat:

Intrebare pentru fete:care este stilul vostru? adica, cum va place sa va imbracati, aranjati?big grin

Răspuns Câştigător
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Imi place sa ma imbrac in culori vesele, dar nu foarte tipatoare. Ma imbrac comod, dar in acelasi timp elegant si mai "sofisticat".Imi place sa imi combin hainele, sa le accesorizez, adica imi place sa ma joc cu ele si sa imi folosesc imaginatia pentru a crea tinute ideale. Eu sunt de parere ca nu trebuie sa porti tocuri si sa porti fiecare haina de firma ca sa arati bine. Si recunosc, de multe ori incerc sa impresionez prin tinutele mele, pentru ca imi place foarte mult sa fiu remarcata, cred ca la fel ca toate fetele.happy

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cât mai lejer și totuși cu bun simț și eleganță!
Pa, pa.

| deutSa a răspuns:

Casual sau elegant!

Colanti mulati, sandale cu toc/pantofi cu toc, tricou mulat [ elegant cu volanase ceva sa-i dea expresia aia de elegant ], geanta din piele eleganta

Blugi mulati, tricou cu anumite desene/inscriptii, tenesi/adidasi, geanta material sintetic casual!

| IateyourCookie a răspuns:

Sall. Pentru inceput am 13 ani deci nu ma imbrac elegant. Urasc stilul sport(trening, par prins in coada, si adidasi urati), iar cel elegant nu ma atrage deloc. Imi place sa ma imbrac casual: Nu ma pot desparti de blugii mei mulati in culori gen:verde, mov etc si de tricourile colorate. Nu port tocuri si nici fuste. Imi plac sandalele cu talpa joasa gen gladfiator, iar tenisi si skaterii/zooyorkarii sunt nelipsiti din viata mea de zi cu zi. La par sunt tunsa un pic funky si nu imi prind parul aproape niciodat, dar uneori il accesorizez cu bentite hippie. Nu ma machez (am mentionat ca am 13 ani) si la unghii i9mi plac culorile vesele:galben,verde, mov, bleu.
Bye3

| wolder a răspuns:

Pantaloni negri strimti; multe accesori colorate sau din argint; tenesi colorati; tricouri colorate sau inchise!

| soraGrime a răspuns:

Evit culorile prea tipatoare[roz, albastru neon, verde neon] pentru ca nu imi plac.Ma imbrac in culori nude[crem] sau inchise[maro, verde/albastru inchis, negru].Am un stil casual.Nu ma prea obosesc cu multe accesorii.Nu port fuste.Imi plac doar rochiile acelea XXL.De obicei port un tricou larg[eventual o camasa cu maneca scurta descheiata la nasturi pe deasupra],skinny jeans sau blugi largi taiati,si Converse[tenesi]. Bine, la rochie am niste sandale romane maro[rochia este alb-crem].A, si imi mai plac bandanele acelea hippie care le port cu mare drag.Cam atat.
La par...hm,imi place sa il indrept cu placa, dar in ultimul timp imi cade si il las bucle.De machiat nu prea ma machez. Poate cateodata cu putin dermatograf sau tus pe pleoapa superioara si putin fond de ten.
Cam atat.

| YoYoJuSt4U a răspuns:

Imi plac tricourile cu fructe pe ele si pantalonii mulati(gri) mai ales sandalele cu putin toc, dar imi plac si rochiile fara bretele, scurte(am una cu dungi negre si galbene si o centura argintie), deci gen casual

| lusiii111 a răspuns:

Imi plac culorile puternice si rochitele de vara. Imi plac si hainele stil NAVY.

| PucCalina a răspuns:

Daca incerci sa cauti un nou stil, nu te lua neaparat dupa ceilalti. Incearaca sa ai propriul tau stil,sa fii speciala. Eu una ma imbrac intr-o zii eleganta, intr-o zi mai punk, intr-o zi combin hainele. Trebuie sa fi tu! sa nu pretinzi ca esti altcineva. Fii speciala! Gaseste naturaletea din tine :p. Funda? laughing

| Uza a răspuns:

Stilul meu de a ma imbracata, de a ma aranja ma caracterizeaza pe mine ca persoana,felul meu de a fi,caracterul si personalitatea.

La vestimentatie sunt foarte pretentioasahappy nu imi plac nasturii si fel si fel de chestii din astea pe haine,daca au doar una singura nu o cumpar laughing imi plac hainele simple dar moderne. In dulapul meu se gasesc urmatoarea vestimentatie: tricouri,bluze largi cu un umar gol,maieuri,blugi simpli sau taiati,fuste scurte -scurtehee hee, fuste de blugi scuuurte, colanti, trening -uri ( in special de culoarea albastru deschis si negru), top-uri si cateva rochitehappy iar la incaltaminte : sandale cu platforma,cizme de vara si adidasi.

Cand ma aranjez imi place sa ma machiez simplu dar in acelasi timp imi da un aer complicat si natural. Am parul lung si negru tuns in scari deci il indrept cu placa, uneori il fac cret,crethappy. La fata nu folosesc fond de ten pentru ca nu il suport,imi simt tenul incarcat plus ca arat parca as purta o masca, eu folosesc o baza de machiaj pentru ca nu am nevoie de acoperire doar ici-colo o imperfectiune iar cosurile le ascund cu un corector, nu exagerez nici cu rimelul pentru ca vreau ca genele sa arate naturale, iar la buze depinde, un luciu de buze sau un usor ruj cu mici particule slipitoarehappy
Ca acesorii port doar cercei din aceia maaaari si rotunzihee hee si imi place sa am bratari din acelea simple, arginti.
Imi place sa am pielea bronzata si tonifiata.
Si nu imi lipseste un parfumhappy Cam acesta este stilul meu happy

| bianca_4393 a răspuns:

Imi place sa ma imbrac cat mai chic, la moda, nu conteaza cat e de lejer atata timp cat atrag toate privirile.

| ionela_5038 a răspuns:

Ar trebui sa te imbraci cum te simti comoda.eu ma imbrac asortat adica imi iau si o vesta peste un tricou si-asa mai departe.de exemplu iti poti lua o camasa alba, peste ea o vesta neagra, niste blugi lungi de culoare albastru inchis si niste opincute asortate., iar ca accesorii niste margelute negre pe mana cu parul prins in coc.
funda?