| pikco a întrebat:

Intrebare pentru fete happy
Dc mi se face o chestie alba pe buze big grin de la luci, balsam, sau chiar cand nu`mi dau cu nimic buzele sad

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De la vant buzele se usuca si se albesc, trebuie sa te dai mai des cu strugurel sau o crema grasa (nivea).

| Ana-Maria94 a răspuns:

Din cauza ca ti se usuca buzele.

| liongirl a răspuns:

Buna!`Si eu folosesc balsamuri si luciuri de buze si nu este de la faptul ca produsele nu sunt de calitate sau ca sunt invechite, pur si simplu poate te dai prea mult cu acel luciu si de aceea ti se intampla.Eu sincer, cred ca asta este cauza principala!`winking

| alina_4026 a răspuns:

Chiar daca nu folosesti nimica ea apare din cauza ca nu iti ajung vitamine, ca si la unghii.Trebuie sa folosesti balsam de buze de la nivea este foarte bun, toate prietenile mele folosesc acest balsam si spun ca este super tare.

| Snicker a răspuns:

Buna!
Cand nu esti data cu nimic
Depinde unde ti de face chestia aia alba. Daca se depune acolo unde se unesc buzele, dealungul buzelor o dunga alba, ca o pielita este de la faptul ca ti s-a scat scuipatul pe buze si nu ai mai deschis gura mai mult timp. Mie mi se intampla asa dupa o ora la care nu sunt activa, nu vorbesc deloc.
Cand esti data cu ceva(luciu balsam orice)s-ar putea sa fie de la faptul ca nu este de calitate balsamul sau incepe sa se invecheasca.
Alte cauze nu stiu. Sper ca te-am ajutat.
xoxo

| Яùxsi a răspuns:

Din cauza vantului.

Mi se intampla si mie foarte des. Mi se usuca buzelehee hee

| GabiCh93 a răspuns:

Poate pentru ca nu bei destula apa.