| Smile_5509 a întrebat:

Intrebare pentru fete de 13 anihappy
Ce machiaje folositi zilnic? Daca puteti spuneti si numele.
Fundita.

12 răspunsuri:
| Cherry56 a răspuns:

Daca te machezi de pe acum la 20 de ani o sa ai fata ca una de 40 oh go on nu te mai lua dupa toate colegutzele smechere de la tine din clsbatting eyelashes gandeste-te ce parere o sa aiba profesorii si parintii tai...

| Smile_5509 explică:

@AngieT Stai linistita ca pun mana pe carte nu ma ocup numai de machiaj dar cum vad ca toti sunt preocupati.

| Smile_5509 explică:

A, si nu vorbesc de machiaj exagerat vorbesc de fond de ten sau chestii de genubig grin
Ca nu cred ca se macheaza nimeni la scoala in culori puternice sau cu o tona de creion. Vorbesc de machiajul ala care acopera imperfectiunile gen cosuri, etc.
happy

| AngieT a răspuns:

La 13 ani aia iti trebuie? mai bine pui mana pe carte si iti sar prostiile din caphappy Bafta!

| AngieT a răspuns:

Ti s-a recomandat fondul de ten... daca la 13 ani folosesti fondul de ten vei regreta groaznic mai tarziu.Creionul de ochi daca il folosesti pe interior s-ar putea sa te alegi cu o infectie de toata frumusetea. Ma rog, faci ce vrei, nu-i tenul' meu si nici sanatatea mea. Intrebarea mea pentru tine e alta: cum de restul fetitelor de 13 ani (si nu numai) rezista si fara?

| sonya a răspuns:

Eu am 24 si nu m-am machiat vreodata...bine hai mint de 3 orilaughing)si nu am nevoie asa ca nici tu nu ai nevoie. Lumea incepe sa aprecieze realitatea nu machiajul. Asa cat mai natural cu atat mai bine.

| RaluIlysm a răspuns:

Pai. si eu am 13 ani si. thinking
sincer. imi dau numai cu un gloss.
nu trebuie sa fiu prea. " boita "laughing))
ca sunt inca, copil si.

| IreneSweetGirl a răspuns:

Pai eu folosesc un machiaj roz, mov, maro, cam astea.ptc asta se potrivete ochilor verzi ca ai meihee hee...si putin creion negru, si rimel waterproof si un balsam de buze light...multa bafta! te pupic:*

| iuliii_8417 a răspuns:

.happy Poi rimel :d
gloss d buze :*
Fond de ten :d
si cand nu sunt la scolaa creion :d negru
sper ca te.am ajutat :*

| kidu03 a răspuns:

Pai...eu nu ma machez.Consider ca trebuie sa fi naturala.Cateodata mai folosesc gloss si rimel.

| FallingRain a răspuns:

Toti cei care au raspuns la intrebare, in special cei care sunt prost dispusi si cu creier comunist, ar trebui sa stiti ca nu prea va functioneaza cerebelul. Pentru ca se vede ca nu ganditi. Mai bine taceti si nimeni nu va stie de prosti, decat sa vorbiti si sa inlaturati orice dubiu. Doar nu te duci la scoala sa ti se vada acneea de pe fata (asta pentru cine are si nu stie sa o acopere) ca o retardata proasta si sa arati ca o **** scoasa din canal. Scuzati limbajul. Fata, stiu ca nu ti-am raspuns la intrebare, dar si pe mine ma enerveaza inteligentele astea care doar isi dau cu parerea.

| Andreea_Cristina_Tilinca_1990 a răspuns:

Eeeeeh si ce? Uite eu am 12 ani si tot ma dau cu putin creion de ochi verde sau albastru, cu un strugurel sau gloss, daca iti da voie mama ta... mai conteaza gurile la altii?