| Stan_Alexia-Maria_1998 a întrebat:

Intrebare pentru fete: ce machiaje gen "drugstore" folositi si sunt bune? In ultimul timp am tot dat banii pe multe machiaje care costau mult si vreau sa vad daca cele mai ieftine sunt si ele de calitate. In special ma uit dupa palete de contour sau pentru ochi. Sa coste pana in 100 lei. Spuneti-mi cat mai multe. Merci mult!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu îmi fac contur, așa că aici nu am păreri, însă palete de farduri care mie îmi plac sunt cele de la makeup revolution(newtrals 2&3) și Rimmel London magnif'eyes(toate, mai puțin aia nude și aia mov ). Până în ~55 lei toate cele menționate.
Sunt foarte pigmentate, mai ales cele de la Rimmel.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Recomandarile mele:
1. fond de ten :revlon colourstay
2. rujuri: maybelline gama ink
3. farduri de ploape; trend it up, si cat de cat ok sunt si cele de la make up revolution
4. contur/blush/iluminator: paletele de la make up revolution
5. pensule: elf
6. mascara: cam orice de la rimmel sau maybelline, asta imi place foarte mult :
https://www.notino.ro/......ene-false/

| InVisible99 a răspuns:

Cauta pe Youtube clipurile Andreei Balaban - Produse de machiaj la preturi accesibile | Recomandarile mele drugstore sau de la Adela Manolache are o serie ieftin si bun

| Adry05 a răspuns (pentru InVisible99):

Aia a recomandat 2 rujuri extrem de proaste si atat le-a ridicat in slavi de parca ar fi fost produsul universului. Recomanda procaria aia de lip stain de la sephora, l-am luat, mi se ia fara sa mananc, fara sa beau, fara sa nimic, am patit sa mi se ia efectiv pe fular ca aveam fularul pus si se atingea usor de buze din cand in cand si fularul era plin de ruj ceea ce n-am patit niciodata cu rujurile din gama ink de la maybelline care-s la aproape jumatate de pret.
LA fel si cu gama aia de la rimmel london recomandata tot de ea, printre cele mai proaste rujuri pe care le-am vazut, au o consistenta de toata jena, trebuie sa dai vreo 2 straturi ca sa se vada calumea ca se aplica total neuniform, se usuca ingrozitor si se face cojite si nici n-are cine stie ce rezistenta dar macar ala nu costa 70-80 DE LEI ca ala de la sephora. Si eu o urmaresc pe andreea dar de cand cu recomandarile alea de toata jena ma feresc de ce recomanda si am inceput sa cred ca e doar o papusica de marketing care incearca sa faca pe modesta de dragul de a-si pastra comunitatea. Singurul produs ok recomandat de ea a fost colourstay, ala da, da rujurile alea, de toata jena, si inca n-am incercat tot ce a zis, dar presimt ca ar mai fi destule produse proaste.

| Popescu_Adriana_1993 a răspuns:

Hei! Uite aici un top. Sper sa te ajute.
https://www.youtube.com/watch?v=1Cvdt2JXPRQ&t=1s