| foxeye a întrebat:

Intrebare pentru fete: folositi fond de ten? de ce da sau de ce nu? eu una nu folosesc pentru ca sunt multumita de tenul meu asa cum este el? voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| giulia_6563 a răspuns:

Eu una nu folosesc deoarece nu am nevoie.fondul de ten este folosit entru mascarea unor defectiuni faciale(cosuri, cicatricii, iritatii etc.), dar... ajuta pe moment ajuta un loc si il si distruge totodata, fondul de ten si machiajurile stridente ajuta la aparitia ridurilor si mai ales la imbatranire(maturizare)daca incepi sa folosesti un fond de ten la o varsta frageda 14, 15, 16 ani pe la 20 ai sa pari ca una de 26 27 anii,. si medici dermatologi iti spune lucrul acesta, asa ca ai mare grija ce faci cu fondul de ten... e recomandat sa te dai in doze minime nu exagera si vezi ca nu toate fondurile de ten sunt bune mai ales cele de la avon.

18 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Da, folosesc, dar nu tot timpul ci cand ies in club sau prin oras thinking la scoala mai rar ca nu am timp de dimineata sa ma pregatesc prea mult. folosesc fond de ten deoarece am pistrui si nu imi plac deloc big grin

pupimik
| pupimik a răspuns:

Folosesc cand trebuie sa imi corectez anumite...imperfectiuni laughing de exemplu un cos big grin
mai demult foloseam destul de des...desi nu e deloc sanatos.

| Sara2 a răspuns:

Nu folosesc asa ceva, cand te dai cu fond de ten zici ca esti "moartea in vacanta"

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Da folosesc am niste pistruiasii si de aceea

| Diva a răspuns:

Eu nu folosesc.Deoarece am probleme cu tenul.Acum intre noi fie vorba toata lumea mai are cate un cos nu vad de ce ar trebui sa-l ascund pentru ca se vede oricum chiar daca le acoper.

| miroonah a răspuns:

Eu folosesc pentru ca imi place cum arata tenul dupa aceea:d

Răspuns utilizator avertizat
| Christyne a răspuns:

Eu de obicei il folosesc iarna pentru imi proteja tenul de frig dar combinat cu o crema, niciodata singur...decat atunci cand am vreun cos de ascuns.

| Cryssy a răspuns:

Buna. Si eu folosesc cateodata... Tot din acelasi motiv ca si tine...

| Brotacelu a răspuns:

big grin fetele ma bag si eu la intebarea asta spunandu-va ca majoritatea baietilor nu le plac fetele care sunt date cu fond de ten, asa ca...thumbs down

| friedaka a răspuns:

Da, folosesc. De la o anumita varsta incolo nu numai ca nu e daunator, e chiar necesar. Asa cum hainele iti imbraca trupul, fondul de ten iti imbraca fata, protejand-o de factorii externi. E important sa-ti alegi un fond de ten bun, potrivit tipului tau de ten. Dar asta dupa 25 de ani.

| DeeAnna. a răspuns:

Nu, nu folosesc...am 14 ani si nu cred ca e timpul sa imi umplu fata de tot felul de "prostii".
In plus nu am tenul foarte gras.
Recunosc, imi mai apar cate un cos, doua. Dar nu consider asta o tragedie.cum spui si tu, sunt multumita de tenul meu.happy

Si asta stiam si eu Brotacelule.hee heeVrea ca iubitul tau [de exemplu] sa te sarute pe obraz sau sa te mangaie pe fata si ramane cu urme de fond de ten.Si sa nu mai spun de faptul ca se poate lua pe haine.hee hee
Nu sunt pro dar nici contra.
Fiecare cu ce considera ca e bine.happy

| Ursulet a răspuns:

Eu nu am tenul perfect si de aceia cate-o data folosesc fondul de ten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu folosesc fondul foarte des pentru ca sunt multumita de tenul meu. Fondul de ten se foloseste atunci cand vrei sa ascunzi micile imperfectiuni de pe tenul tau happyil folosesc doar atunci cand se intampla sa imi mai apara un cos pe faţălaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu folosesc fondul foarte des pentru ca sunt multumita de tenul meu .Fondul de ten se foloseste atunci cand vrei sa ascunzi micile imperfectiuni de pe tenul tau happyil folosesc doar atunci cand se intampla sa imi mai apara un cos pe faţălaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc pentru ca mie se pare ca ma inchide la fata in primul rand si al doilea sunt plina de pistrui pe fata:d

| Lory_5173 a răspuns:

Well...eu nu folosesc fond de ten chiar daca mai imi apar cosuri...sunt de parere ca daca il aplic peste cosuri inrautatesc situatia...si in plus sunt prea tanara... colegele mele se dau si nici macar nu stiu sa-l intinda laughing)) arata oribil si mai ales cand esti aproape se observa...

| mymary a răspuns:

Eu nu folosesc, deoarece: 1.sunt prea tanara. am 14 ani. 2. sunt multumita de tenul meu, chiar daca mai apar cosuri, nu se aplica pe ele pentru ca se pot infecta si o sa ai o problema mai mare, (eu le ignor). si 3.nu sunt bune pentru ten, deoarece il imbatranesc. Dar, daca tu nu te simti bine in pielea ta, atunci poti sa il folosesti, pentru propria incredere. happy