| IForgotMyNameAgain a întrebat:

Intrebare pentru fete!
Epilarea cu aparatul doare?:-s
Pielea trebuie sa fie umdeda inainte de epilare?
Nu stiu de ce dar imi este frica sa-l folosescstraight face
Rog seriozitate!happy
P.S: Daca stiti vreun pont legat de asta...:-s
Multumesc!big grin

Răspuns Câştigător
| kmyangel a răspuns:

In primul rand durerea difera in functie de grosimea firului tau de par si de zona in care te epilezi, spre exemplu pe picioare pana la genunchi nu doare aproape deloc, pe pulpe apare o mica durere dar nimic de speriat, in schimb inghinal nu suporta oricine! Cat despre parul facial eu una nu recomand epilatorul, ceara e mai pe placul meu!

4 răspunsuri:
| GoguSteriade a răspuns:

Nu iti epila mustata cu aparatul, o sa te p! si pe tine de durere.

| victorandrei a răspuns:

Doare, ustura, frige, durere mare, faci calmante 2 zile dupahee hee

| Ramo1 a răspuns:

Pai doare unpic bineinteles, pana te obisnuiesti happy Pielea sa fie curata si uscata. Durerea difera de zonele pe care le epilezi.Bafta!