| Black&White a întrebat:

Intrebare pentru fete!
Fetelor, de la un timp incoace am observat ca mi s-au ingrosat picioarele, presupun ca de la celulita, asa ca m-am apucat serios de sport.De vreo 2 saptamani "alerg" 20 de minute pe bicicleta statica si inca ceva exercitii.
Chiar daca am doar 17 ani, cred ca o sa merg sa-mi cumpar crema anti-celulita si cu sport poate se mai duce.

Intrebare: Ce credeti ca este mai eficient pentru a scapa de celulita: sa continui cu exercitiile pe bicicleta sau sa ies in aer liber si sa alerg?

Mie imi este mai comod pe bicicleta pentru ca nu mai ies din casa DAR am auzit ca se dezvolta muschii picioarelor si nu as vrea sa am nici "picioare de fotbalist" laughing. Intelegeti voi. laughing

Astept raspunsuri.

Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mişcare multă, asta este cel mai important. Dacă ai timp la dispoziţie le poţi combina. Crema anticelulitică să fie termică pentru a face împachetări de 2 ore pe şedinţă.
Trebuie să scoţi din alimentaţie grăsimile şi dulciurile, făinoasele şi mezelurile grele.
Cu plăcere.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Foarte buna gimnastica - nu cred ca o sa ti se dezvolte muschii picioarelor doar dintr-atat. Un pont de la mine - daca porti pantofi cu tocuri - in loc de adidasi - ti se subtiaza gamba si arata mai frumos. Bineinteles ca nu e nevoie ca pantofiii sa aiba tocuri extrem de inalte. Faptul ca stai pe varfurile picioarelor este un exercitiu bun.

| anad a răspuns:

Cel mai bine este sa faci sport in aer liber sa beneficiezi si de cura de aer proaspat. Incearca sa le imbini, dar eu zic sa alergi mai mult in aer liber ca e si mai sanatos.

| Ice*Queen a răspuns:

Nu iti imagina ca "picioarele de fotbalist" se fac asa repede. De celulita scapi destul de greu. Imagineaza-ti ca e ca un fagure de miere care se umple si cand trece de limita, da pe afara si devine usor de sesizat si atunci: Cremele nu fac decat sa-ti inmoie tesuturile si sa netezeasca intr-o asemenea maniera pielea incat sa dea impresia ca s-a mai retras celulita, masajele de pilda nu duc chiar "la spargerea grasimii" - cum am tot auzit in ultimul timp, ci doar la imprastierea ei in corp pentru a da acea iluzie ca "s-a dus" si nu mai e asa vizibila. Tine un regim sanatos si fa orice fel de miscare, alterneaza-le. In scurt timp te vei simti si psihic minunat.

| AndutzaAndu a răspuns:

Eu zic că mai bine ieşi în aer liber să alergi şi poţi să mai şi combini alergatul cu crema anticelulitică. Normal că e mai comod pe bicicleta aia statică laughing, dar dacă ieşi la aer să alergi, tot corpul ti se mişcă, măcar un pic. Şi din alimentaţie trebuie să scoţi dulciurile, făinoasele... şi altele, dar nu mi le amintesc momentan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuu cel mai bine cred ca este sa continui cu exercitiile si te asiguri ca nu vei avea picioare de fotbalist si eu am avut problema asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti zic sa alergi in aer liber. happy
Eu sunt voleyball-ista si eu am pulpele grase dar nu de la grasime am doar un mic strat de grasime restul sau facut muschi dar totusi arata ok.
Poate tie de la prea mult sport cate ai facut. ai acum si muschi.

Succeshappy

| bivoleanudaniela a răspuns:

Poti face sport cat vrei, excesiv nu ai cum... pentru ca te plictisesti.
Mananca lucruri sanatoase la mese cat de cat regulate. Ai o varsta buna la care poti profita de energia si elasticitatea corpului tau happy