| MojooJoj0 a întrebat:

FUNDA! Ce exercitii pot face pentru a scapa de celulita si pentru a-mi slabi picioarele pentru ca le am cam grase! As vrea sa slabesc 3 kilograme in 2 saptamani ceva de genu'(daca vreti sa imi recomandati ceva recomandati-mi numai ce ati facut voi si a fost eficient)!

Răspuns Câştigător
| jessica22 a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi e simplu, in plus ai sa te ingrasi sanatos, si frumos, nu burta si colacei. Bea un fresh de portocale dinimeata pe stomacu gol, dupa aprox 15-20 min te pui si manaci micul dejun. La 2 ore dupa ce ai luat pranzul, alearga putin, sa nu bei multa dupa alergat, o gurita, doua, mergi acasa, manaci si te pui la nani pentru juma de ora.
Acuma sa iti explic de ce ai sa te ingrasi frumos proportionat si sanatos:
fresh-ul de portocale iti va da pofta de mancare toata ziua
alergatul iti oboseste organismul, dupa efort fizic corpul iti cere un surplus de calori, proteine etc,
nu bei multa apa dupa alergat, pentru ca apa iti umfla stomacul si nu vei mai putea sa manci, iar daca nu manaci dupa sport ai sa slabesti. In primele 2 ore dupa efortul fizic trebuie sa manaci daca vrei sa te ingrasi, daca nu, slabesti
cu corpul obosit si burta plina punete in pat, garantat ai sa adormi. dupa ce te trezesti iti continui normal activitatiile.
In primele zile cand faci efort esti rupt de oboseala, dar dupa cateva zile iti da o energie si o pofta de viata de nu iti poti imagina. metoda asta o foloseste prietena mea (ea vrea sa puna kg, eu vreau sa pierd, tipicul prieteniilorlaughing ) si a ajuns de la 43 la 48-49 kg.

5 răspunsuri:
| LarriBia a răspuns:

Incearca sa faci cat mai multe geno-flexiuniwinking. Poti folosi de asemenea crema anti-celulita, dar iti recomant cat mai mult sport!

| Rennata a răspuns:

Poi poti bea ceauri de slabit si fa exerciti 30 pe zi! funda|?kiss

| jessica22 a răspuns:

Exercitii usor de facut si foarte foarte eficiente gasesti aici:

http://www.youtube.com/watch?v=5dPQDii9wyo&feature=relmfu

din urmatoru sincer n-am facut decat decat primele doua

http://www.youtube.com/watch?v=bVNaHSwTz_k&feature=fvwrel

fa exercitiilea astea cate poti, ai obosit nu-i bai, fa o pauza, dupa cateva ore repeta-l. incearca sa il faci de cate ori pe zi poti. Bea apa multa, bea un pahar de apa inainte de fiecare masa (ajuta digestia, iar astfel mancarea nu se transforma in grasimi si automat in celulita). Si eu iti recomand sa folosesti REVICEL de la Nature4life, o gasesti prin farmaci, e cam 30-35 lei, e un borcanas roz, e naturala si e pe baza de ardei iute, te dai dupa dus masand usor, iar in 5 min ai sa simti ca iti iau foc picioare (pentru ca iti arde celulita). Eu am fost si la masaje, impachetari etc ca sa scap de ea, si numai prin metodele ce ti le-am spus si tie am reusit sa o elimin. Aspectul de coaja de portocala mi-a disparut in 3 zile (acum depinde cat de tare se vede la tine) eu folosesc crema si fac exercitiile alea si abia ca mi se mai vede celulita cand strang de piele. Pentru mine au functionat, sper sa reusesti si tu, multa bafta si nu ceda dupa primele zile, merita. a, si sa nu mananci cam cu 4 ore inainte de culcare, daca nu poti dormi de foame bea un pic de lapte sau apa.

| Costyzzz a răspuns:

Genoflexiuni pentru picioare si abdomene pentru stomac, eu vreau sa ma ingras... :/ ce imi recomanzi?

| MojooJoj0 explică (pentru Costyzzz):

Pai cam ce am facut eu.........mananc mult(4-5 ori pe zi)si stai in casa fara miscare laughing da problema e ca pui celulita! Cel mai bine ar fi sa faci muschi ca asa pari mai implinita! Rezultatele nu se vad imedia, ci in cateva luni. Daca ai 15-16 ani o sa te mai ingrasi stai linistita apoi iti vei dori sa slabesti. Succes

| jessica22 a răspuns (pentru Costyzzz):

Daca vrei sa te ingrasi e simplu, in plus ai sa te ingrasi sanatos, si frumos, nu burta si colacei. Bea un fresh de portocale dinimeata pe stomacu gol, dupa aprox 15-20 min te pui si manaci micul dejun. La 2 ore dupa ce ai luat pranzul, alearga putin, sa nu bei multa dupa alergat, o gurita, doua, mergi acasa, manaci si te pui la nani pentru juma de ora.
Acuma sa iti explic de ce ai sa te ingrasi frumos proportionat si sanatos:
fresh-ul de portocale iti va da pofta de mancare toata ziua
alergatul iti oboseste organismul, dupa efort fizic corpul iti cere un surplus de calori, proteine etc,
nu bei multa apa dupa alergat, pentru ca apa iti umfla stomacul si nu vei mai putea sa manci, iar daca nu manaci dupa sport ai sa slabesti. In primele 2 ore dupa efortul fizic trebuie sa manaci daca vrei sa te ingrasi, daca nu, slabesti
cu corpul obosit si burta plina punete in pat, garantat ai sa adormi. dupa ce te trezesti iti continui normal activitatiile.
In primele zile cand faci efort esti rupt de oboseala, dar dupa cateva zile iti da o energie si o pofta de viata de nu iti poti imagina. metoda asta o foloseste prietena mea (ea vrea sa puna kg, eu vreau sa pierd, tipicul prieteniilorlaughing ) si a ajuns de la 43 la 48-49 kg.