| AndrahAntipathy a întrebat:

Km va machiati de obicei?; d

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

Eu iti spun pas cu pas.

1 Crema
2 Fond de ten
3 Pundra autobronzanta
4 Blash
5. Corector
6 Creion negru de obicei doar pe pleoapa superioara sau tus negru
7 fard de pleoape
8 rimel
9 ruj sau luciu

5 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Discret.

| TheLastDancer15 a răspuns:

Pai. eu anul acesta nu am intraznit sa calc pragul scolii fara rimel, creion de ochi, gloss [si rareori fond de ten]... e important sa arati bine si cat mai natural, si sa te machiezi dar sa nu se observe ca esti machiata. doar sa para natural si placut la vedere... pup :X:*

| Gizăz a răspuns:

Kilometri se machiază cu ajutorul bornelor kilometrice.

| AxxyAlexandra a răspuns:

De obicei folosesc doar fond de ten[sau pudra], rimel si un glosshappy
Asa arat mai natural.si asta e si scopu machiajului sa acopere defectele nu sa le scoata mai tare in evidenta.dar desigur ca uneori mai folosesc si farduri [imi plac cele de culori mai pale, mai naturale], dermatografhappy

| MBAAA a răspuns:

Eu folosesc doar rimel si fond de ten(pentru scoala) si mai rar creion de ochibig grin