| PuяpℓeMusic a întrebat:

Bunabig grin
Pt fete: Credeti ca aratati mai bine daca va machiati?
Daca da, cum va machiati de obicei?
big grin

Răspuns Câştigător
| Glamour612 a răspuns:

Eu imi accentuez ochii.Imi dau cu creion.Imi mai dau si cu putina pudra si nu folosesc rimel ca am genele destul de mari si daca imi dau cu rimel zici ca sunt vrajitoarelaughing. E nevoie si de putin glosslove struck.Fi cat mai naturala.

17 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Cred ca arat mai bine naturala. La scoala ma dau cu putin rimel, sa nu fie strident, iar in rest cu machiaj de aceeasi culoare cu hainele pe care le port.

| OanaG a răspuns:

In genul asta ma machiez[mai putin la ochi, nici chiar asa de neagra sa fiu ca nu-mi sta bine ]
http://karena.ro/images/07.07.2009/iris1.jpg

| nobody_9468 a răspuns:

Phai.cam asa:fond de ten+rimel+dematograf+ruj+uneori fard negru pe pleoapahappy
Eu ma machiez mereusad.
Insa apreciez frumusetea naturala, adica eu sunt dependenta de "chestiile" astea, insa consider ca sunt la fel de draguta si fara elehappy.
Fetele carora le permite tenul/fata chiar nu ar trebui sa foloseasca astfel de produse, insa nici o fata plina de cosuri pe fata nu'mi place, asa ca mai bine dai cu fond de ten, doar este creat sa acopere imperfectiunile!

Bafta.

| Alisa a răspuns:

Pai nu este o regula, arat bine si cu machiaj, si fara machiaj.
Intotdeauna ma dau cu rimel si gloss, nu pot sa stau fara astea 2.
Doar daca merg la o ocazie speciala imi dau si cu fard si perle, in rest nu.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Sincer mie imi sta bine cat mai naturala.
De obicei doar cu gloss, rimel si putin creion insa f rar.

| Oanny a răspuns:

Mie mi se pare ca arat mai bine nemachiata adica naturala, cand mai ies din casa ma dau cu putin rimel ca sa imi mai mareasca ochii iar la ocazii folosesc si creionulbig grin totusi cred ca mai bine ar fi daca unele fete nu sar machia atat de tare, le sta mai bine nemachiate

| Яùxsi a răspuns:

Pai eu nu prea ma machiez... adica imi dau din cand in cand cu creion de ochi si putin gloss. smug

| lololololol a răspuns:

La scoala ma dau putin cu rimel si cu pudra. Uneori si creion.
Dar de obicei, doar cu pudra.

| Smarandica a răspuns:

Buna.
Mi se pare normal sa aratam mai bine machiate, dar sa nu bagam mana.
Eu ma machiez simplu. Creion si putin rimel.
Ps. Daca o sa te machiezi cu farduri foarte des, gandeste-te cum o sa arati la 30-40 de ani.
Pa, pa

| Britishstyle a răspuns:

Mie imi sta bine naturala dar putin gloss nu strica delocwinking...incearca sa te machiezi cat mai putin pentru. ca ti se imbatraneste tenul mai repede.winking

| laviniaerg a răspuns:

Sincer, da.cred ca imi sta mai bine machiata, dar la scoala nu ma dau decat cu putin creion si fond de ten. in rest ma machiez colorat si cat mai originalwinking

| laurentiu_9029 a răspuns:

Eu sunt baiat si nu imi plac fetele care se mazgalesc la ochi. Fi-ti naturale!

| cataliniii a răspuns:

Nu stiu...toata lumea imi spune ca imi sta mult mai bine nemachiata pentru ca am niste ochi foarte frumosi dar eu incapatanata fiind desi am un ten perfect ma dau cu un kil de fond de ten si desi sunt bruneta si am tenul mai inchis la culoare ma machiez foarte negru la ochi dar mie imi place mai mult cum arat asa si nu ma ntereseaza parerea altora daca nu le place sa nu se uite

| carmmenn a răspuns:

Eu nu ma machiez mereu cand ies din casa.Si nu-mi place si nici nu-mi sta in fire sa ma machiez strident. De obicei ma spal pe fata cu http://www.baaria.com/......50ml.-.jpg
e foarte bun;) ti-l recomand daca ai cosuri.
apoi ma dau cu fond de ten pentru a acoperi cosurile, putin rimel/creion si de obicei un gloss transparent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de unde sa iau gloss transparent.ma poate ajuta si pe mine cineva?///

| Madalina_4750 a răspuns:

Ma machiez in functie de culoarea hainelor ( o singura culoare sau doua), in rest nelipsitul fond de ten, rimel, gloss, creion negru pentru pleoapa inferiora si o linie cat se poate de subtire de tus pe cea superioara.
Imi plac ochii conturati love struck

| MissMurder5709 a răspuns:

Fond de ten, putin rimel si gloss