| MusicMakesMeFreeDilii a întrebat:

La 14 ani ce crema ar trebui sa folosesc pentru fata? Am ten normal, uneori zona T este mai grasa. M.am gandit la creme din gama Nivea. Care credeti ca mi s.ar potrivi?

6 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Poti folosi o crema matifianta. Eu am o crema de la Plantactiv, dar poti folosi si de la Nivea.

| Anduciu a răspuns:

Eu folosesc crema matifianta de la Iwostin sau Bioderma.Amandoua sunt foarte bune, dar cea de la Iwostin e mai ieftina.Gasesti in farmacii.

| Akuryo a răspuns:

De la nivea, oriflame, l'oreal, cauta pe internet firme cat mai bine si incearca si la un plafar pentru ca cele naturaliste sunt foarte bune

| lookingforlove a răspuns:

Eu am 16 si pana acum nu folosesc nimichappy imi fac uneori niste masti de argila, in rest, nu vreau sa ma complic, suntem inca mici, you knowwinking insa e deciderea tahappybaftawinking

| florynutza a răspuns:

Cea mixta daca uneori zona T este mai grasa.

| kuviCk a răspuns:

Nu folosi creme. Doar daca ai cosuri consulta un doctor dermatolog si te va indruma el. Poate ca acum vei acoriperi unele,, defecte" vazute de tine dar mai tarziu o sa arati naspa rau.De ex colega mea arata la fata ca una de 25 de ani si are 16. Spalate mereu pe fata sau de cat mai multe ori, daca simti nevoia ca nu poti fara creme spala-te cu Dave si bea in jur de 1L-1, 5L apa. Fata ti se va deschide si vei arata mai bine