| Elena1234456 a întrebat:

La banchet este neparat sa vii in rochie? Ce tinute as mai putea aborda?

Răspuns Câştigător
| kaya a răspuns:

Este un banchet, o data il ai.Cred ca in blugi te-ai dus mereu la scoala nu? Oricum incearca sa alegi ceva elegant, frumos si cat mai lejer. Sfatul meu e sa nu optezi pentru blugi ca blugi ii folosesti mereu, vorbeste cu fetele din clasa ta si vezi cu ce se imbraca si ele si dati-va o parere, nu sa te imbraci in blugi si ele sa fie toate fuste, rochii sau invers, sfatuiti-va.Succes.

23 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt si pantaloni de gala, din matase grea neagra, stramti jos la glezna, cu pliuri mari in talie, cu o centura lata in talie de culoarea posetei si a pantofilor, cu pantofi (negri )cu toc subtire de 10-12 cm, cu un maieu din material flou-flou cu spatele gol ( cu ceva sclipici eventual) negru sau alb, rosu, cu o coafura care -ti lasa ceafa goala si cu cativa carlionti si cercei lungi, o mica posetuta plic eleganta de culoarea a ceea ce ai pe tine,( cu sclipici sau paiete). Trebuie sa fie ceva deosebit! Sa nu ai mai mult de 2, maxim 3 culori pe tine! Cand o sa te uiti peste ani la pozele de la banchet sa zici:ce bine aratam la 18 ani, am fost regina balului!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu ai mai putea aborda altceva, e neaparat rochie. Caută ceva ce să te avantajeze.

mira
| mira a răspuns:

Exista si tinute de seara cu pantaloni.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Nu neaparat, dar totusi trebuie sa te imbraci elegant, doar nu mergi in blugitongue.

| mary a răspuns:

Pai chestia este ca nici pe mine nu ma avantajeaza rochiile si la banchet chiar vroiam sa-mi iau pantaloni. dar nici aia nu ma avantajau. asa ca am gasit o rochie pe masura mea, eleganta si care sa-mi puna in evidenta calitatile si nu defectele.cauta si tu mult si biiine si o sa gasesti.

dar totusi poti aborda si o tinuta mai diferita dar totusi eleganta. poti opta pentru niste panataloni rosii (nu jeansi), un tricou mulat mai lung cu putin decolteu, de preferat gri cu un imprimeu, si un bolerou rosu. in picioare niste pantofi. aaa si era sa uit: niste margele (nu elegante)la gat

| pithicot a răspuns:

Nu este obligatoriu sa mergi in rochie, dar nici in blugi!

| bogdanworld a răspuns:

Salut. Iti recomand cu incredere www.smallprix.ro din mai multe motive: preturi mult mai mici decat siteurile celalalte, livrare in 1 zi cu transport gratuit, produse noi aproape zilnic, produsele sunt tineresti, in pas cu moda. Am comandat si eu si sunt foarte seriosi si promti.

| mikutzzza1000 a răspuns:

Nu cred ca ti-ar zice nimeni nimic daca mergi in pantaloni dar totusi e ceva special, eu spun sa te mai gandesti si sa mergi pana la urma in rochie. Uita-te aici poate iti place ceva http://www.starshiners.ro/produse/1144/banchet---nunti/2.html MULT NOROC!

| und3c3ive a răspuns:

Nu este neaparat. dar asa este frumos. sa fii feminina. draguta. eleganta. E ca si cum te-ai duce la bal in pantaloni. Nu-ti da nimeni in cap. dar o rochie face orice fata mai atragatoare si mai gingasahappy

| Nu conteaza a răspuns:

Pai e un eveniment special si cum esti fata, teoretic vii in rochie dar poti sa vi si cu o tinuta office cred sau ceva lejer dar totusi mai special zic eu tongue odata ai banchetul love struck

| patricCia a răspuns:

Hai sa fim seriosi, maieu playboy la banchet raised eyebrows? La ocazii de genul acesta, o fata trebuie sa fie cat mai feminina si sa isi aleaga haine care o avantajeaza. Sunt destule tinute din pantaloni care fac o fata sa arate feminina happy.

| deni a răspuns:

Nu neaparat eu una as merge in rochie dar daca chiar nu vrei rochie poti sa incerci un costum de genul un maiou elegant cu o fusta eleganta

| rixu` e fan UCV [:x] a răspuns:

Eu un aas veni ca un maieu mai lung care are ca un fel de banta sub sani niste pantaloni scurti si in picioare niste sandale comode f joase(poate sandale romane). nici eu nu stiu in ce sa ma imbrac dar nu cared ca in rochiehee heedar vreau sa m-am simt comod sa pot sa dansez etc kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e neaparat.
Niste platforme super cool, negre.
Blugi pe picior, albastrii inchisi.
Un maieu alb, play boy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite ceva de genu : http://www.polyvore.com/cute/set?id=17949601
Doar ca tricoul/maieu playboy si blugii mai inchisi, platformele sunt ideale pentru ca au accente rock. Ar merge si un plic cu accente rock cum sunt cele de la avon pentru o nota de elenganta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, stati asa ca nu e neaparat sa mergi in rochie, si eu am banchet anul asta si ma gandesc la niste pantaloni negri foarte stramti niste tocuri si o bluza eleganta si faina. Nu trebuie sa fim la fel... gandeste-te la un dans house cum o sa arati intr-o rochie? Pe cand intr-o pereche de pantaloni negri o sa iesi in evidenta prin liniile corpului!; X parerea mea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie neaparat rochie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, nu cred ca e neaparat sa vii in rochie, jeez.
eu am mers in rochie neagra cu corset, dres negru subtire de licra si bocanci negrii. mai rock, asa.
in afara faptului ca majoritatea se uitau la mine gen Oo, totul a fost in regula, conteaza sa te simti tu bine. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde ...rochiile imi pun in evidenta picioarele si spre...lauda mea:am niste picioare fenomenale asa ca depinde dar cel mai bine este sa mergi in rochie happySUCCES si felicitari:*

| Daisy. a răspuns:

Eu zic ca rochita e cea mai feminina:)
poti incerca astea: http://www.polyvore.com/......c2l6ZQ.jpg

| D33a98 a răspuns:

Pai nu este chiar obigatoriu, daca esti fata ar fi ideal sa vii in rochie nu neaparat lunga si mini. Doar vrei ca toti baietii sa se uite dupa tine. :d

| maria2k a răspuns:

Ai putea sa porti o salopeta de dama si asa ai fi unica. sper ca te-am ajutat.