| Aries90 a întrebat:

La ce foloseste uleiul de ricin, unde il gasesc si cum se foloseste?batting eyelashes Multsumesc anticipat. :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Uleiul de ricin este folosit extern: unghii, gene, sprâncene și păr (regenerare, fortifiere) se fac masaje pe pielea capului apoi se spală cu șampon, pe gene și sprâncene se aplică cu ajutorul unei perii de la un rimel (în prealabil spălat), iar pe unghii se masează și se lasă să acționeze 30-60 de minute/seara; intern: laxativ (o linguriță, seara la culcare).
Se găsește la Plafar (centru de ceaiuri), sticluță cu 25 de ml și costă 3 ron.
Pa, pa.

7 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Buna, il gasesti la plafar sau orice farmacie, il folosesti pentru tratamente de intarire a parului, unghiilor, genelor sprancelnelor. poate fi folosit si intern in cazul constipatiei.

| ViVi a răspuns:

Pt tratarea parului am folosit si eu si chiar da rezultatewinking

| sy46 a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun la intretinerea parului.Il poti aplica si pe gene, seara inainte de culcare pentru gene lungi, dese si frumoase. De altfel il poti pune si pe unghii pentru a le da o stralucire si frumusete de observathappy Pentru par, eu folosesc o masca : 2 linguri ulei de ricin, 2 linguri ulei de masline, 1 galbenus de ou, si cateva picaturi de lamaie. Uleiul de ricin este foarte bun pentru par.Folosit regulat il face mai des si mai sanatos. Insa trebuie aplicat cel putin 4-6 luni pentru a vedea efectele. De gasit il gasesti cel mai usor in farmacii. :*

| viki a răspuns:

Pentru tratarea si cresterea parului.Il gasesti la toate farmaciile.

| lencikk a răspuns:

Idem utilizatorii de mai jos...pwp

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Poi... din cate am auzit eu si din c spune legiuitoare... e folosit pentru par... dar am auzit ca are efecte secundare...adica daca nu il clatesti bine poate sa ingrase parul...si d aici sa apara matreazta s tot asa... daca vrei ceva pentru par iti recomand o crema d par p baza d petrol...trebuie sa o tii in cap cam o ora...stiu ca miroase a ga. dar gazul intareaste firul d par si nu ii face deloc rau chiar il regenereaza...eu o folosesc d ceva timp si nu m-a multumit nimic mai mutl decat asta pana acum

| pysysexyshyrea a răspuns:

Il, gasesti, in, ORCE, farmacie, SI, PUR, si, simplu, il, APLICI, pe, gene, pLOAPE,,,,,,,,,, ETC, scrie, SI, scrie, si, pe, elllllll