| Stual1w8w a întrebat:

La ce sumă de bani pentru o comanda trebuie sa dai avans la Oriflame? De exemplu : la Avon, dacă în cazul comenzii prețul depășește 300 RON se va trimite un avans, la oriflame cum este?

1 răspuns:
| lindemona a răspuns:

Bună, sunt consultant Oriflame din 2011. Da, există o limită de credit la Oriflame. Adică există un plafon până la valoarea căruia poți comanda produse și să plătești în termen de 18 zile.
Dacă ești nou înscris, prima comandă are limită de credit de 400 lei, iar după 2 comenzi crește limita la 1100 lei. Limita aceasta este la valoarea totală a facturii, adică calculat la prețul din catalog minus reducerea de 23-30-40%.
Asta nu înseamnă că nu poți plasa comandă mai mare de aceste sume. Doar că trebuie plătit prin ramburs sau cu card bancar la plasarea comenzii.
Dacă mai ai întrebări sau vrei un ajutor, mă poți contacta oricând în privat sau pe pagina de FB https://www.facebook.com/Oriflame-Iuhasz-Gerlinde-932528140159246/