| Bdixx a întrebat:

Buna**. Am niste intrebari:
*As vrea sa ma fac reprezentant avon sau oriflame, si nu stiu pe care dintre ele sa o aleg. Care ar fi mai avantajosa? Am auzit ca minimul comenzii e de 50 de lei nu?
*Daca se intampla sa nu fac o comanda de 50 de lei, se intampla ceva?
*Daca de exemplu, cineva doreste o crema, eu pun comanda, crema vine, iar respectivul refuza sa imi dea banii ce se intampla?
*Ce suma de bani primesc pentru pentru produsele vândute?
*Cum e cu transportul?

Mulțumesc în avans!

Răspuns Câştigător
| CiubotariuAndrei a răspuns:

Am fost si eu reprezentant la mai multe firme gen! Nu este avantajos in nici un fel sa frecventezi in mlm-uri!

1 răspuns:
| CCristina95 a răspuns:

Buna! Eu am fost reprezentant Oriflame si pot spune ca sunt multumita de produsele si serviciile lor.
La Oriflame minimul comenzii este de 70 lei si ai 23 % reducere.
Daca se intampla sa nu poti da comanda de 70 de lei nu se intampla nimic. Vei plati exact suma de care ai dat comanda dar nu se va aplica reducerea.
Daca cineva doreste o crema, dai comanda si respectivul refuza sa ti dea banii ( eu personal nu dau produsul pana nu imi da banii) nenorocul tau ar fi sa platesti factura. Dar, daca clientul nu mai doreste sa cumpere crema, o poti da retur. Sau o alta varianta cauti un alt client posibil caruia sa i placa si sa aiba nevoie.
Iar ca suma de bani :
-La o comanda intre 70 – 299 lei = reducere 23% -> Castigi imediat: intre 21 si 70 lei
- La o comanda intre 300 – 599 lei = reducere 30% -> Castigi imediat: intre 90 si 180 lei
- La o comanda peste 600 lei = reducere 40% -> Castigi imediat: peste 250RON
Cu transportul platesti doar 7 lei pentru... transport.

Sper ca ti-am fost de ajutor! ^_^