| Ralucutza_6534 a întrebat:

La ce varsta pot sa-mi pun lentile de contact pentru. miopie?

4 răspunsuri:
| dydy1 a răspuns:

Lentilele sunt o mare responsabilitate de aceea un medic specialist din Bacau nu mi le-a recomdat. Dupa varsta de 18 ani atunci cand voi fi matura si cand le voi putea folosi cu incredere.

| yoo23 a răspuns:

Din cate stiu la 16. Un prieten a vrut sa isi puna mereu, dar numai la 16 ani l-a lasat doctorul.

| allthegoodnamesaregone a răspuns:

Buna! am o cunostinta care si-a pus la 13 ani, dar nu le poarta mereu. cand e acasa poarta ochelari. nu e sanatos pentru ochi sa le tii mult timp happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 14-15 ani, nu asculta de lumea care zice ca trebuie sa ai 18, e o vrajeala, doar sa fii responsabila si sa ai grija de ochii tai