| Ina014 a întrebat:

La ce virsta apar primele riduri?

5 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Nu este o regula. Unora le apar mai devreme, altora mai tarziu, depinde. Ceea ce nu toti stiu este ca pentru a avea un ten frumos si neridat, trebuie sa iti dai cu creme antirid din timp, nu cand observi ca deja apar. Ridurile trebuie prevenite, nu tratate, pentru ca asta se face mai greu. Ca sa iti dau un raspuns, ridurile pot aparea intre dupa varsta de 25, 30 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Intre 18-25

| SMarius a răspuns:

Riduri ai de cand esti...incretesteti putin fruntea si le vezi mai bine!

| BIOO a răspuns:

Buna ziua! Tenul nostru poate fi ridat in functie de produsele cosmetice pe care le folosesti (gel de dus, sampoane, creme de fata, fonduri de ten, sapunuri, creme de corp, care contin parabeni, medicamente chimice, chiar si parfumuri toxice) Deoarece acestea iti scad imunitatea si poti ajunge in stadiul in care pielea ta nu mai are elasticitate, ti se usuca, deshidrateaza si astfel ti se rideaza tenul, ti se schimba ph-ul pielii! Aveti grija ce folositi in ziua de astazi, incercati sa consumati mai multe produse CERTIFICATE BIO, deoarece otravurile din cosmetice va distrug frumusetea (gen Avon, Oriflame, Palmolive, Pantenne, Dove si chiar produsele profesionale au compusi chimici; au proprietati de germicid, fungicid si dezinfectant. Pot cauza alergii, astm si dureri de cap, si este considerat cancerigen. Iata aceste Formaldehidele, conservanti, va distrug voua sanatatea si frumusetea si multe altele mai sunt )! Pentru mai multe info, da-mi un mesaj privat cu al tau id si discutam pe diverse teme vis-a-vis de a ta intrebare! Sanatate!