| AnemonaP a întrebat:

La filarea parului ia si din lungime? Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

6 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

CInd face filarea frezerul respectiv mai inti de toate, te intreaba, eu te sfatuiesc sa nu-ti faca filarea pentru ca rareste parul si-l face sa infloreasca mai repede. Uneori se ia si putin din lugime, depinde mult de stilistu pe care mii ai cazut: P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mult. Dacă îi spui că nu vrei să îţi ia din lungime, nu îţi va lua şi te va fila mai de sus.

| SunnyDay88 a răspuns:

Iti ia din varfuri un pic. in rest baza de jos va ramane la fel... cel mai mult se va scurta stratul care vine din crestet spre varfuri.

| yyyyy a răspuns:

Da happy

| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

Filarea reduce desimea părului în porţiunile interioare şi exterioare pentru a conferi dinamism şi a defini forma. Tehnica este aplicată pe tunsoarea finalizată, pe părul umed sau uscat. Ţineţi foarfecele deschise (tundere cu mâna liberă, fără pieptene) şi deplasaţi-l prin alunecare de-a lungul tulpinei părului, deschizând şi închizând uşor unghiul tăişului (aveţi grijă să nu închideţi complet foarfecele pentru că în acest caz veţi tăia întreaga şuviţă). Filarea este o metodă eficientă de rărire a părului; cu cât deschideţi şi închideţi mai des foarfecele, cu atât veţi tunde mai mult păr.

| Cristina_Trish_1996 a răspuns:

De obicei te întreabă sau îți ia extrem de puținhappy