| MaryMaria333 a întrebat:

La naiba. Imi sta pieptul cata ascutit, mi se vede asta cam evident prin tricou, cu toate ca nu am purtat si nu port niciodata nimic pe sub. Nu l'am tinut niciodata in captivitate )) Arata oribil si as vrea sa imi stea putintel mai plat, cu atat mai mult ca eu sunt genul de tomboy. La niste haine de baieti nu corespund minunile alea. Nu ma pun acum sa mi le tai, dar cum as putea sa imi rezolv problema, numai fara chestii din'alea care sa ma stranga de sa mi se inchege sangele? Stie cineva o solutie sa nu mai arate asa "ascutit"?

29 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

In timp vei invata sa te accepti. Oameni nu vor nici sa fie ajutati.Am trecut prin multe episoade dure.Am invatat ca trebuie sa ma accept singur.In plus, oameni nu dau 2 bani pe ceea ce vrem noi ca finte umane. Daca eu vreau sa iau un lucru,il iau pentru ca VREAU EU! nu ca vrea mama, sau tata. Putin mi-a pasat ce au dorit ai mei, am facut mereu ce am vrut, indiferent de consecinte(Care au fost destul de mari)Trebuie sa intelegi o data pentru totdeauna, ca tu trebuie sa fi fericita, ai tai trebuie sa te accepte cu alegerile tale.Cred ca totul tine de mentalitate,daca ai un complex privind felul cum arati, e ok, dar daca ai o obsesie privind pieptul tau, si ai dori sa scapi de el, e ok dar nu e indicat, intr-o buna zi vei deveni mama.Cred ca ai ceva probleme de intelegere, trebuie sa fi inteleasa, insa, degeaba.Si inca ceva, pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti.Si baga asta la cap, si mai e una, facerea de bine Fu*ere de mama, m-am saturat sa fac bine si sa primesc rau.Nu poti ajuta cu forta oameni, tu ai nevoie de ajutor.E treaba ta cum gestionezi situatia.Dar nu vei alege mare lucru de pe TPU, putine persoane au peste 20 de ani sa iti poata da o parere.

| sierra1 a răspuns:

"Imi sta pieptul cata ascutit"
1 - cum vine asta
2 - poza e (reală) a ta?

| MaryMaria333 explică (pentru sierra1):

Pai asa imi sta mie pieptul! (((( Si normal ca in poza sunt eu.

| Celcestietot a răspuns:

Te legi cu ceva mai confortabil pentru persoana ta, altceva nu este posibil.

| zurick a răspuns:

O bustieră ai încercat? E mult mai comodă decât un sutien, nu are ce să te strângă, doar uniformizează.

| Emma30555 a răspuns:

Poarta și tu tricouri mai lărgute ca și croiala, dar pe mărimea ta. Poarta bustiere eventual și sutiene fără burete. Sunt destule croieli la bluze și rochii care diminuează altele care măresc, dacă cauți îmbrăcămintea potrivita vei fi mulțumită. Pe de alta parte când vei mai creste îți va plăcea sa ai forme feminine, eu cred ca acum e doar o etapa trecătoare, nu știu ce vârstă ai dar în adolescenta fetele sunt mai rușinoase. Dacă ești decent îmbrăcată nu cred ca ai de ce sa ascunzi ceva

| MaryMaria333 explică (pentru Emma30555):

Pai eu numai tricouri largi port. Nu ca as fi rusinoasa, dar asa imi place mie, asa ma simt eu bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poţi purta o bustieră mai largă care să nu te strângă foarte rău.

| Speranta12 a răspuns:

Cizeleaza-te.

| MaryMaria333 explică (pentru Speranta12):

Adica? Detaliaza sa inteleaga omul.

| Jade20 a răspuns:

Ai nevoie de o bustiera sportiva care sa iti aplatizeze pieptul.

Ca aici

https://www.google.com/......ps?/search

| Crisdc69 a răspuns:

Fotete te. Daca vrei te ajut.

| MaryMaria333 explică (pentru Crisdc69):

Dar ce legatura are asta cu subiectul? laughing

| Crisdc69 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Hai sa vb pe insta. Crisdc388 scrie mi un mesaj acolo.

| Liviu a răspuns (pentru Crisdc69):

Fata are nevoie de ajutor, nu de un fuc.k boy laughing off, p.s au fost femei care au pus botu? sunt doar curios, ca daca merge, imi pun si eu poza cu masina laughing mea, si iti fur si eu replicile laughing deci?

| Iulya9 a răspuns:

Ciudat. In loc sa te bucuri ca esti dotata, multe fete sunt plate si siar dori asta, stai ca unele isi pun silicoane tu le vrei pe invers. Ce fel de fata esti tu? Unde iti e feminitatea?

| MaryMaria333 explică (pentru Iulya9):

Nu mersi

| MaryMaria333 explică (pentru Iulya9):

Feminitate? Aia ii la instalatie

| PerversuThau a răspuns:

Nu sti nici ce e ala sutien? Vreau sa ii vad si eu ca par frumosi mmmm

| Speranta12 a răspuns (pentru PerversuThau):

Pai ea nu prea vrea sa arate ca o fata, scrie si in intrebare. E din cauza varstei pe care o are, E inca necoapta la minte.

| MaryMaria333 explică (pentru PerversuThau):

Mhm. Dupa ce iti scoti ochii o sa ii vezi.

| MaryMaria333 explică (pentru Speranta12):

Fiecare are stilul si gustul lui. Daca nu e cineva pe aceeasi unda cu tine asta nu inseamna ca nu e copt la minte! Revino'ti TU!
Eu... Decat sa arat ca ultima tarfa sa intoarca toti derbedeii capul dupa mine mai bine sa arat ca un baiat. Nu am nevoie de toti labarii si prapaditii calare pe mine

| PerversuThau a răspuns (pentru Speranta12):

Eu numai la fetele alea transgender sau lesbi am vazut asa specimene. Nu cumva fi si ea asa?

| nicu991 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Te-ai mai plans fix de aspectul asta si in alta postare a ta. Totul pleaca de la tine, nu de la persoanele care te abordeaza. Cum a spus si colegul Sesamestreet, cizeleaza-te, defineste-ti caracterul de femeie adevarata. Am inteles ca esti fata de la tara si ca muncesti pe rupte, dar asta nu inseamna ca feminitatea nu-si mai are locul si pentru tine.

| MaryMaria333 explică (pentru nicu991):

Eu asa ma simt bine. Eu mi-am definit caracterul demult, acum depinde cum esti ca om fata de mine. Si nu stau la tara, stau intr'un orasel mai mic.

| nicu991 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Te simti bine o lae, daca te-ai simti bine nu ai veni sa te plangi pe TPU ca te abordeaza toti labarii si mai stiu eu ce specimene de oameni. Ii atragi prin caracter. Citeste carti de dezvoltare personala si dupa aia mai vorbim. Felul in care te imbraci si comporti reflecta anumite traume din subconstientul tau petrecute in trecut/ copilarie.
Sfat personal, daca vrei il iei in calcul daca nu ignora-l: Fa-ti prietene care sunt peste tine ca nivel cultural. Eventual o persoana pe care o vezi drept model de viata. Nu tomboy si cacaturi d-astea vazute pe net.
Inca un aspect pe care l-am observat in postarea de fata, un coleg a facut o gluma cu tenta sex.uala iar tu i-ai raspuns punand chiar si un emoji amuzat- inca o dovada a caracterului tau slab, pardon "definit demult".

| MaryMaria333 explică (pentru nicu991):

Labarii aia ar f.e orice, pana si o gaura in perete, de'aia se agata de cine apuca. Eu am raspuns ironic, de'aia am si evidentiat cu hahaha-ul ala. Un alt detaliu important: nu interpreta gresit, eu nu m-am plans, eu doar cer sfaturi, nu am voie? Nu am zis ca vreau sa imi tai tatele, eu doar am vrut sa fac o smecherie sa nu mi se mai vada asa tare. Sa fie clar, eu tot cum vreau fac, cum vreau eu umblu, nu stie nimeni ce e in capul meu si prin ce am trecut!

| nicu991 a răspuns (pentru MaryMaria333):

Cred ca ti-am scris mai mult decat suficient aici. Nu ma mai deranjez aiurea. Mai ales pentru cei care cer sfaturi dar nu le iau in considerare ca tine. Ramai si orbiteaza in jurul labarilor cu caracterul tau deja definit- care nu-i OK. Rasul ironic sau neironic la propuneri indecente din partea persoanelor necunoscute, dau dovada de caracter slab. PUNCT.
Cum am zis in mesajul anterior, tu ai traume psiho-emotionale din copilarie care-ti dicteaza comportamentul+ nivelul cultural scazut.

| MaryMaria333 explică (pentru nicu991):

Daca tu spui, asa sa fie. Sanatate, numai bine!