| Evelinmariaa a întrebat:

La unul din dinții din față mi s-a rupt smalțul. Cum as putea face ca să îl fac egal cu cel de langa el? Este nevoie de o coroana la el sau dentistul ii va pili pe ambii?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Du-te la dentist, VEDE despre ce e vorba și-ți spune el. (noi, de unde păcatele noaste să vedem?)

| Bizon95 a răspuns:

Un dinte pilit TREBUIE plombat sau imbracat, altfel face carie, SIGURRRRR (la fel si daca iti sare zmaltul)
si NUMAI la dentist se poate rezolva, are el solutii, in cel mai rau caz iti pune plomba si apoi o pileste in asa fel incat sa arate la fel ca celalalt

| alina2k18 a răspuns:

Nu merge ce zici tu, cu pilit sa ii faci egali, dentistul va sugera coroana dentara sau fateta.