| anonim_4396 a întrebat:

La vara voi merge la festivalul ARTmania din sibiu. Mi-ar trebui cateva idei cum as putea sa ma imbrac. Vreau ceva diferit, neaparaat un stil rock/goth, insa fara prea multe cheltuiei, nu dispun de un buget foarte mare. Mersi anticipat!

3 răspunsuri:
| AmanoYuno a răspuns:

Deci deci deci:

am sa-ti dau cateva tinute:
1)stilul drapel(nu te speria nu e cine stie ce).sa zicem sua:culorile principale:rosu, alb, albastru.blugi/colanti albastri/rosii+bluza cu dungi albe cu culoarea cealalta+o esarfa cu stelute de preferat pe fond albastru

alt steag:marea britanie:daca ai un tricou cu emblema, ceareala.sunt sigura ca ai mai vazut tricouri de-astea... poarta-l cu blugi albastru aprins.o esarfa rrosiehappy

2)pasteluri:poarta un element pastelat cu negru:niste pantaloni pastel cu colanti negri si o bluza neagra.sau pastel in degrade gen:un tricou turcoaz deschis cu blugi albastru
deschis

3)alb:aici iti sugerez 2 combinatii:A)o rochie vaporoasa alba cu colanti negri si o geaca de blugi.sauB)o bluza alba cu o fusta alba.

4)imprimeuri cu fori:un maieu negru cu pantaloi negri/blugi dar nu colanti fiindca va parea indecent.deasupra puneti o bluza larga lalaie cu imprimeu cu flori.imprimeul poate avea orice forme vrei tu chiar si pisici
5)culori intesne. poti avea un hanorac intr-o culoare f. aprinsa, sa fie descheiat iar pe dedesubt sa ai un maieu pastel.+blugi

la toate aceste tinute iti sugerez CONVERSII! sau daca nu baleriii(3, 4) respectiv alti tenisi(restul)

| LifeEndsWithADream a răspuns (pentru AmanoYuno):

Mersi pentru sfaturi! Nu se prea potrivesc toate tinutele tale unui festival rock si nici stilului meu, dar mi-ai dat cateva idei faine. happy

| AmanoYuno a răspuns (pentru LifeEndsWithADream):

Ma bucur ca te-am ajutathappy