| zambetcald a întrebat:

La voi la scoala, daca este uniforma, este voie la fete si cu pantaloni, sau numai cu fusta?

8 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Si noi avem uniforme dar noi avem numai o vesta grena si trebuie pe dedesubt sa purtam ceva alb orice. In jos putem sa ne imbracam cu ce vrem. :d

| Alissonn14 a răspuns:

Noi la scoala avem numai vesta. Avem si fusta, dar nu o poarta nimeni. Daca porti vesta si niste blugi este ok.Bafta!

| Callme a răspuns:

Pai cu ambele.dar pantalonii trebuie sa fie neaparat negri, dar uneori avem voie si cu blugi (preferbail tot negrilaughing )

| marya99 a răspuns:

Depinde in ce clasa esti.

| NoMusicNoLife28 a răspuns:

La mine la scoala este uniforma dar, spre disperarea directorului, nimeni nu tine cont de ea...

| usernamebpla a răspuns:

La noi la scoala flacaii puoarta blugi negri si opinsi, cu jachete gri cu blana de oaie pe dinauntru si foarte calduroasa, dar vara si cand este cald doar in camesha, iar fetile porta fuste lunji pana la opinsi si tot jachete si bonde din blanuri de oaie,

si acum serios : la noi la scoala se in fiecare zi o alta uniforma si fiecare cu uniforma lui laughing ...NU EXISTA ASA CEVA LA NOI DIN FERICIRE:d

| kRedhead a răspuns:

La noi este numai fustă, dar nu cred că sunt atât de tâmpiţi încât iarna să ne oblige să venim cu fustă.

| catalinna_5356 a răspuns:

Da la noi este uniforma din pacatesad
-Pantaloni blue-jeans de culoare albastra sau neagra, pantaloni/fusta din stofa de culoare bleumarin sau neagra;
-Camasa de culoare alba sau bleu( cu maneca scurta sau lunga, in functie de sezon);
-Pulover de culoare alba, bleumarin sau neagra / sacou negru sau bleumarin.