| Vladina_1214 a întrebat:

astazi la scoala. o profsoara sa luat de mine si a zis ca nu am uniforma. culmea este ca aveam niste pantaloni mai stramti.nu erau colanti, asa cu sustinea dansa, si aveam camasa si vesta...Nu a zis numai de mine a mai zis si de ale 3 colege. Ea sustine ca eu avem colanti pe mine dar erau pantaloni pentru ca, colantii nu cred ca au buzunare si nici nu cred ca iti pui curea la colanti.
Avea voie profa sa se ia de mine? S-a aprobat legea uniformlor.Eu cred ca atata timp cat nu avem ficare uniforma la fel, iar scoala nu are uniforma adica ei sa faca uniforma iar noi sa o cumparam, ca sa aveem toto la fel uniforma, este o discriminare fata de cei care nu au bani pentru uniforma. ps:Nu este cazul meu.
Vreau un raspuns. Eu stau la 15 min de scoala si vin cu bicicleta, nu cred ca este foarte bine sa vin cu bicicleta si sa fiu imbracata in fusta!

4 răspunsuri:
| Jesss a răspuns:

E clar ca esti sub clasa a IV daca pui intrebarea asta, eu de obicei cand diriga ma intreaba de ce nu am uniforma ii spun ca era murdarahee hee

| cristinna23 a răspuns:

Tu spui ca nu v-au trimis uniforme, deci nu avea cum sa se ia de voi -din cate stiu eu uniformele trebuie trimise de catre scoala si eu am avut uniforma in clasele 1-4 si acum nu mai am, atunci eu mai uitam ori vesta si nu mi zicea nimeni nimic. deci trebuie sa vorbesti cu parintii sa vina la scoala sa discute despre pe care o pretindea profa aia.

| Vladina_1214 explică:

Sunt clasa a 6 si profa i-a zis si lu diriga

| Vladina_1214 explică:

Pana la urma am rezolvat.mi-am dat seama ca chiar avea dreptate profa...