| anonim_4396 a întrebat:

Lentile de contact?

Am auzit ca deranjeaza la ochi si chestii din astea. m`am gandit si eu sa`mi cumpar niste lentile verzi, dar nu sunt sigura. Cei care ati purtat vreodata.va deranjeaza cu ceva?

12 răspunsuri:
| Victoria a răspuns:

Eu port lentile de contact, de vedere. Nu ma deranjeaza absolut deloc, ma simt cat se poate de normal, nici vorba de dureri sau senzatii precum ca as avea ceva in ochi. Mi-am cumparat lentilele pe care mi le-a recomandat medicul oftalmolog, deci te sfatuiesc sa te duci inainte la control, oricum ai nevoie ca sa-ti stabileasca raza de curbura. Foarte importanta este igiena, trebuie sa ai mereu mainile curate si sa folosesti o solutie speciala, care este in jur de 50 RON. Consulta medicul oftalmolog, el iti va recomanda lentilele cele mai bune pentru tine.

| Victoria a răspuns:

Daca le porti doar o zi nu este absolut nicio problema, desi nu cred ca este avantajos sa dai peste un milion pentru o singura zi, insa faci cum crezi mai bine.

| Victoria a răspuns:

Da, preturile sunt foarte ridicate, incepand de la 100 RON si pana la 300. Pentru mai multe detalii: www.drlentila.ro

| Daiana90 a răspuns:

E foarte greu cu lentile. te ustura ochii, trebuie curatate tot timpu, ti se inrosesc ochii, se pot infecta si plus de asta te vei satura pana peste cap sa le tot bagi si sa le scoti din ochiwinking. Vei ajunge sa ii iriti groaznic.

| powergirl a răspuns:

Nu te deranjeaza doar lacrimezi cand ti le pui si cand ti le scoti in rest am auzit ca iti poti strica vederera si daca nu sunt de vedere acum nu stiu exact

| retouchan a răspuns:

Fratemio` vroia sa isi cumpere si el lentile de contact pentru. vedere, si s-a dus la oftalmolog, si acolo i`au spus ca depinde si de ochi, poate pe unii ii jeneaza pe altii nu, trebuie intodeauna sa fi curat pe maini caci ti se pot infecta ochii si d`astea, dar nu se stie!
Ai putea sa incerci, poate ca ochii tai suporta lentilele de contact si nu o patzesti nimicwinking

| retouchan a răspuns:

Lentilele de contact pentru vedere, DA sunt foarte scumpe, dar cele obisnuite nu costa mult, pentru ca varamea isi tot cumpara si parca 30 sau 50 de lei erau!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine, dar daca nu le port decat o zi nu mi se poate intampla nimic, nu? ca am nevoie doar o zi de ele pentru ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi mult, nu stiam ca pot costa atat de mult o. o

| kidblue_9796 a răspuns:

Lentile nu te deranjeaza daca le pui corect si nu ai probleme cu ochii. daca te intereseaza lentile si solutie la preturi acccesibile da mi un msg.bye

| sebimoo5 a răspuns:

Da sa te si cred

dar porti lentile moi este usor dar eu port lentile dure si nu pot sa le pun