| SpigiBb a întrebat:

e adevarat ca iti poti schimba culoarea la ochi prin nu stiu ce metode? am auzit de la cineva ca se poate cu lentile de contact sau nu stiu cum! as dori sa imi schimb si eu culoarea la ochi stie careva vreo metoda fara a necesita operatii sau alte procarii de astea? si daca se poate as dori culoarea la ochi ceva mai specializata adica tot felul de chestii in fine dar asa ceva este posibil? FUnda:X

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Da, există mai nou o chestie (în afara lentilelor de contact). E o operaţie de laser de vreo 20 de secunde, costă undeva la 5000 de dolari americani, dar nu poţi transforma decât ochii căprui în albaştri, pentru că procedeul e următorul: cu acel laser, se "şterge" practic culoarea maro din iris, iar sub acest strat maro se află un strat albastru de pigmentaţie, şi doar acela rămâne la suprafaţă.
Uite aici mai multe detalii: http://www.gandul.info/......iv-8929959
Ţin să precizez, cum scrie şi acolo, încă nu e o chestie sigură şi testată.