| Bernoullie a întrebat:

Lentilele de contact sunt numai pentru cei care au probleme cu vederea saule poti folosi doar ca sa-ti schimbi culoarea ochilor? As vrea sa-mi schimb cul. ochilor cum trebbuie sa cer la magazin? ( n-am probleme cu vederea)

11 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Da, exista si se numesc lentile cosmetice.Costa pana in 100 lei din cate stiu eu.Gasesti tot felul de culori si modele.

| Ady00pk a răspuns:

Se numesc:"Lentile cosmetice" poti cere la magazinele de cosmetica sau iti poti comanda de pe internet.Baftahappy

| pithicot a răspuns:

Lentilele de contact pot fi folosite si de cei care vor sa`si schimbe culoarea ochilor, dar din cate am inteles nu este bine sa porti lentile pentru ca fac rau ochilor

| ChRoM a răspuns:

Sunt de ambele feluri si pentru cei cu probleme si doar pentru ati schimba culoareawinking

| ChRoM a răspuns:

Si cele pentru culoare cum vrei tu parca se numeau lentile de contact cosmetice

| 9999azucena9999 a răspuns:

Se pot folosi si de cei care nu au probleme cu ochii.Ar trebui totusi sa ceri la un cabinet sau magazin de specialitate si terbuie sa le ingrijesti foarte bine.Sincer,nu cred ca ar trebui sa-ti schimbi culoarea ochilor fara o ocazie anume, mai ales ca sunt si periculoase unele bacterii ce se pun pe lentile si mai sunt si scumpe.

| canabis_4210 a răspuns:

''buna ziua! aveti lentile de contact? as vrea sa vad si eu niste nuante de. (ce culoare vrei tu sa ti le iei ). albastru happy. ''. de aici sper ca te descurciwinking. bafta!

| greenmile00 a răspuns:

Se pot folosi si pentru schimbarea culorii ochilor, nu trebuie neaparat sa ai probleme cu vedere, dar oricum in nici unu din cazuri nu e indicat sa le porti, sunt foarte periculoase. evident parerile difera.

| lore23 a răspuns:

Ceri niste lentile normale,straight face costa in jur de 100 leibig grin

| jwhfghagr a răspuns:

Exista. nu poti cere la magazin lol. trebuie sa iti faci comanda, sa ceri marime si alea alea laughing mergi la opticris sau din astea de ochelari

| Anonim_8928 a răspuns:

Sunt 2 tipuri de lentile, din ce stiu eu.
Unele special pentru ce vei tu. tongue