| VisSs a întrebat:

Pot sa-mi schimb culoarea ochilor folosind lentile de contact chiar daca nu am probleme cu vederea?big grin Mai multe informatii va rog? De exemplu: cum se folosesc, cum se curata, cat costa...etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

De putut sigur ca poti. Dar stii ce zicea un medic? Ca daca nu ai probleme cu vederea, sa nu folosesti lentile pentru ca pe parcurs iti va afecta vederea. Dar faci cum vrei, e decizia ta deci tu esti responsabila de ce ti se poate intamplawinking

5 răspunsuri:
| Yell0w a răspuns:

Eu am de 2 ani pe albastru si sunt super.trebuie sa le inlocuiesti odata la 6 luni da nu costa decat vreo 1 mil cu tot cu dezinfectantele alea...

| perro12 a răspuns:

Da,poti folosi lentile de contact doar pentru schimbarea culorii ochilor, dar pot fi purtate doar un anumit timp ( ore) dupa care trebuie sa faci o pauza scurta.In rest nu mai stiu detalii happy

HF

| sticksulet a răspuns:

Poate te ajuta asta: http://www.lentilecontact.ro/ :)

| sticksulet a răspuns:

Si costa cam 1 milion si

| Zuzy244 a răspuns:

Lentilele de contact inlocuiesc ochelarii dar daca vrei sa iti schimbi doar culoarea ochiilor poti sa iti iei din alea cu -0 parcahappyDar daca ai probleme cu ochii poti sa iti iei ce culoare vr tu nu din alea -0 din alea care ai la ochelarihappy