| Billieeeeeeeeee10 a întrebat:

M-am epilat pe mâini și m-am iritat. Cum să scap de iritația asta?

Răspuns Apreciat de Editori
| WhiteLife a răspuns:

Te duci la farmacie și le spui problema și îți vor recomanda o crema. Eu folosesc una cu borax (se prepara în farmacie, dar cred că se găsește și în general), sau cauți prin casa crema de galbenele. Există și ulei pentru după epilare, foarte fain, eu l-am luat din supermarket, chiar își face treaba. Dacă folosești spirt, te vei irita mai tare (la mine, cel puțin, așa se întâmplă).

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da-te cu spirt medicinal. Scapi de mancarimi, si dispare mai repede iritatia.

| alina2k18 a răspuns:

Gel de aloe vera cu concentratie f mare, crema dermato antiiritatii.

| Maia55 a răspuns:

Încearcă și cu ceai de mușețel puțin călduț

| Pisica18a a răspuns:

Poți folosi cremă sau apă rece.

| Horatyu1 a răspuns:

Poti sa te dai cu crema hidratanta din ce stiu doar incearca.

| Felys a răspuns:

Te ungi putin cu baneocin si trece

| morfeo a răspuns:

Trece singura in 2 zile maxim, dar sa nu te scarpini.