| Anonim_4797 a întrebat:

M-am gandit la posibilitatea de a-mi face un tatuaj in viitorul apropiat.ma poate ajuta careva sa imi spuna daca ii dureros atunci cand ti-l face?

Răspuns Câştigător
| lola_2540 a răspuns:

Deoinde de zona, de marime, de cat de rezistenta esti...eu urmaresc mai multe seriale( LAink, Miamiink) pe discovery travel&living si din cate am vazut acolo, la primul tatuaj este destul de dureros, uneori chiar plangeau fetelesad. imagineaza'ti ca efectiv te "marcheaza" cu un ac, deci... app ai vazut'o pe cat von d? cauta pe google imagini si ai sa te sperii de cate tatuaje are.pe tot corpul! dar mie imi place de stilul ei.imi place sa vad oameni tatuati, dar eu nu as avea curajul sa ma tatuez.mai ales ca un tatuaj ramane acolo unde l'ai facut pentru totdeauna, si in caz ca vrei sa ti'l scoti e de 10 ori mai dureros decat sa il faci si costa si multi bani.deci.PEACEbig grin

8 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Eu am unul pe gat, e destul de dureros, eu cand l-am facut dupa ce ca am muscat un ursulet de plus de ma durea maxilarul, si-am strans mana unui prieten, la sfarsitul tatuajului m-am mai si imbatat

| Emeraude a răspuns:

Normal ca e dureros, ca doar e o experienta pe care o incerci prima data, si ca orice prima data...doarebig grin. Depinde insa de gradul de rezistenta al fiecaruia, de cat de bine suporti tu durerea, asa ca e relativ sa-ti spun ca pe mine m-a durut ca dracu' cand mi l-am facut pe-al meu!laughing
Ia un distonocalm sau un somnifer inainte sa te apuci laughing)))).

| keytao a răspuns:

Nu este dureros sa-ti faci un tatuaj, iti spun din propria experienta, dar ar fi bine sa te gindesti foarte bine inainte sa-ti faci un tatuaj sa fii sigura ca vrei asa ceva pentru ca ramii cu el, sau daca vrei sa ti-l scoti costa ceva bani si ramine si cicatrice. si daca vrei sa-ti faci du-te la un salon pentru ca acolo au tusuri de calitate, si sint profesionisti.

| den a răspuns:

Depinde de zona, de marimea lui. Pe mine personal nu m-a durut, il am la incheietura mainii drepte.

| CookieTsang a răspuns:

Pai. e un pic dureros cred ca dar sincer eu nu mi-as face... de ex cand o sa cresti si o sa ai un job si o sa te imbraci elegant o sa se vada si nu e chiar... dragut ca de ex un avocat sa apara cu tatuaje pe el sau cand te vei duce la nunti sau chestii d-astea si vei purta rochie o sa se vada. e ca si cum ministrul ar avea un tatuaj pe mana si ar purta camasa cu maneka scurta laughing

| Mihaela_1499 a răspuns:

Buna, da e destul de dureros [ nu pot spune ca e suportabil ], tatuajul se face in derma deci daca trece de primul strat al pielii iti dai seama ca simti acul.
Cu prietenie, Diana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este dureros dar mai bine nu ti-l face. Mie mi se pare aiurea ca o fata sa aiba tatuaj. O fata e bine sa fie asa cum a lasat-o dumnezeu nu cu tatuaje, silicoane, piercing-uri si tot felul. Parerea mea.

| floppy98 a răspuns:

Nu e foarte dureros da gandeste-te ca te inteapa cu un ac cam tot timpu da nu ca e ca la doctor numa pana putin sub piele big grin