| NowForYou000 a întrebat:

M-am saturat pana peste cap de fața mea. Arată GROAZNIC. Chiar nu glumesc. Nu ma refer la faptul ca e murdara, adica nu prea am multe cosuri sau pistrui (doar putina roseata). Ma uit la unele... arata superb, sunt niste papusi... dar eu. Cred ca mi-as "repara" fața doar cu operatii estetice, dar nu vreau in niciun caz sa recurg la acestea. Ce i-as putea face sa arate mai bine, sa fie mai draguta, sa nu-mi mai fie rusine cand vorbesc cu cineva sa-l privesc? Nu stiu, si forma ei arata aiurea. Nu vreau cu machiaj, vreau natural. Ce sa fac? Exista o crema minune?

Răspuns Câştigător
| NicolAlexa2000 a răspuns:

Esti frumoasa asa cum esti tu, nu iti trebuie creme, machiaj sau operaţi fiecare persoană este frumoasă in felul ei iar cine te place, te place asa cum esti tu, cu sau fara cosuri, există câte cineva pentru fiecare. Ia-ţi inima in dinţi si fi tu, acceptate aşa cum esti tu si iti mai zic ceva nu contează cum arati contează ce fel de persoana esti si sunt convinsa ca esti o persoană minunată si o prietena adevărată? asa ca hai fă-ţi curaj şi fi tu?

5 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna, draga mea! happy Eu zic sa incerci sa te accepti asa cum esti, e mai bine pentru tine. Fiecare om este asa cum l-a lasat Dumnezeu, nu ne putem pune contra Lui. Plus de asta, fiecare om e unic in felul lui, frumos in felul lui. Si pana la urma, nu ar trebui sa conteze felul in care arati, ci bunatatea sufletului(in primul rand), inteligenta., caci degeaba ai un aspect fizic frumos, daca ai un caracter urat. Iar daca unii te judeca dupa felul in care arati, e problema lor(daca numai atata pot sa gandeasca) Iti mai spun o data:ACCEPTA-TE ASA CUM ESTI, pentru ca, altfel, nu-ti va fi bine. Iti spun asta din experienta! Sper ca te-am ajutat! Te pup cu mult, mult drag si iti doresc, din tot sufletul sa reusesti sa faci ceea ce ti-am zis eu! O dupa amiaza frumoasa, o noapte linistita si un weekend minunat sa ai! kiss >big grin

| NowForYou000 explică (pentru emy):

Va multumesc tuturor pentru toate gandurile pozitive. Aveti dreptate, am sa incerc sa ma accept. Mi-a spus cineva "daca vrei ca totii sa te accepte, accepta-te pe tine mai intai, daca vrei sa te iubeasca toti, trebuie intai sa te iubesti pe tine insuti". La fel foi face si eu? Va multumesc din nou! happy

| BuLaNNNeL a răspuns:

E doar in mintea ta. Accepta-te asa cum esti.

| Raducons a răspuns:

Cred ca ti se pare, fiecare ne vedem altfel cand ne vedem in oglinda, dar nu e chiar asa.Se spune ca suntem vazuti cu 20 la suta mai frumosi decat ne vedem noi. Daca ai complexe,poti sa iti scoti o alunita sau mai multe, poti sa faci operatii estetice si chiar este indicat dar nu exagera cu asta. Poate ca vrei sa fii observata de o anumita persoana, dar nu te poti schimba pentru cineva, prietenele sau colegele tale arata ca niste papusi cum spui tu poate din cauza ca se machiaza mai tare.Nu iti face griji in timp te mai schimbi si s-ar putea sa fii multumita. Poti sa iti faci parul intr-un aumit fel, sa ai o imbracaminte mai deosebita, mie de exemplu mi-a placut la fata cu care sunt mai mult cum se imbraca si comportamentul.Roseata se duce nu e problema, daca nu ai seme pe fata chiar nu ai de ce sa iti faci griji, sigur arati bine, dar asa te percepi tu.

| PumpkinDoll a răspuns:

Asta e, obisnuieste-te cu idea ca esti urata(nu te jignesc)si eu sunt urat si n-am ce sa fac, nu numai fata...parul in cap imi sta ca dracu' si trebuie mereu sa ma tund zero, asta e...n-avem cum sa fim toti frumosi sau fotomodele.Aia cu esti frumoasa in felul tau si ca asa te-a lasat Dumnezeu sunt doar niste cacaturi menite sa te faca sa te simti mai bine