| XCamiX a întrebat:

Ma poate ajuta cineva? Am cosuri pe spatesad...Am incercat tratamente naturiste, creme, medicamente si multe altele dar din pacate nu au avut efect. Ce alt ceva mai pot face?

Răspuns Câştigător
| 10011993 a răspuns:

Buna, poti incepe prin a spala cu sapun cu sulf zona respectiva, apoi dupa cateva saptamani adauga la aceasta metoda de igiena si ungerea zonei respective cu crema de galbenele( asta daca te speli seara) sau gel matifiant de la Nivea( daca te speli dimineata), dupa inca o saptamana in fiecare dimineata trebuie inghitita o bucata de marimea unei nuci de drojdie de bere! iar la o luna de la inceperea tratamentului ai putea sa mergi la cosmeticiana sa-ti scoata comedoanele ramase( sau poti ruga pe cineva sa faca asta, in conditii de maxima igiena)! fa acest tratament in jur de 3 luni si vei scapa de cosuri cu siguranta:*

7 răspunsuri:
| PrincessOfChocollat a răspuns:

Asta se poate intampla si daca ai cosuri pe fata, eu am avut acum cateva luni, si de atunci mi-au mai aparut pe spate... da-te cu crema de cosuri, iti recomand Brevoxyl happy toti cunoscutii care au folosit-o au scapat de orice cos!

| haiZI a răspuns:

Incearca un balsam de corp si sapun(burete de baie) cu care sa te spelii in fiecare zi, cand faci dus sau baie.
le gasesti la farmacie sau magazinele cu produse naturiste.

| EllenaStefania a răspuns:

Asa este la adolescenta. se vor usca ele stai linistitawinking dar sa nu le storci pentru ca apoi iti vor ramane semne ...eu folosesc o crema pentru cosuri foarte foarte buna se numeste herbagen big grin eu o folosesc pe fata. dar te poti interesa daca o poti folosi si pe spate big grin:*:* succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tamponeaza zilnic zonele afectate cu o bucata de vata inmuiata in spirt si dupa o anumita perioada de timp(care difera de la o persoana la alta)se vor vedea rezultatele.

| Enma a răspuns:

Alcool mentolat happy de la farmacie

| Alexxutsa a răspuns:

Ar trebui sa iti faci niste analize si sa consulti un medic specialist!

| Alexxutsa a răspuns:

Sparge cosurile. big grin