| anonim_4396 a întrebat:

Ma trezesc in fiecare dimineata cu fata umflata si mai ales cu ochii umflati, care ar putea fi cauza?

7 răspunsuri:
| adika a răspuns:

Depinde foarte mult de varsta. La adolescenti, poate fi din cauza schimbarilor hormonale.
Dar daca mananci multa sare mai ales seara sau esti f obosita, e posibil sa iti fi afectat rinichii.
Mai bine mergi la un control la medic.

| ioana181 a răspuns:

Majoritatea persoanelor nu arata altfel dimineata? Adica fata umflata, ochii mici.

| kllass a răspuns:

Bautura.

Răspuns utilizator avertizat
| asaasa a răspuns:

Mai putina sare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Posibil o afecţiune a rinichilor sau a ficatului.
Examen sumar de urină şi cele de ficat cât şi o ecografie abdominalo-pelviană poate scoate la iveală o boală a organelor interne.
Cu cât te duci mai repede la medic cu atât de repede poţi şi trata afecţiunea.
Sănătate.
Pa, pa.

| deya90 a răspuns:

Probabil esti alergica, du-te la medic el sigur te va lamuri