| Estera123 a întrebat:

Mai am o ultima intrebare pe ziua de azi.
Am primit de la prietenul meu o pereche de cercei superbi. Numai ca am avut atat de multa grija de ei (de regula nu prea am grija de bijuteriile mele) in cat una din pietricele a cazut. Pietricica nu o mai am. Stiti cumva ce se poate face? Daca ii duc la un bijutier ma poate ajuta? Cam cat ar costa? Bijuteriile nu au pietre pretioase si sunt de culoarea emeraldului.

7 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Pai, da.Da depinde ce piatra e. Oricum, ori i duci la bijutier, ori le pui alta piatra cu Picatura.laughingFunda?

| Estera123 explică (pentru MeGustaaaaa):

Pai la 'picatura' as vreau si eu sa apelez, dar nu mai am piatra. Si nici nu stiu de unde sa fac rost.

| MeGustaaaaa a răspuns (pentru Estera123):

Poti gasi alte accesorii cu pietre asemanatoare cat mai mult. Daca nu, cineva de la bijuterie de poate ajuta.Succes! Funda?tongue

| faramatania a răspuns:

Sigur ca te poate ajuta, dar ar fi mai bine sa-l lasi asa, mai interesant, pare mai valoros, ca o patina a vremii.

| faramatania a răspuns:

Dacă valoarea sentimentală primează,atunci,chiar lasă-i aşa,fără piatra originală(dacă ai pierdut-o),încă mai pot valora ceva, cu altă piatră, valoarea lor(cea sentimentală), chiar se va pierde şi ea, şi atunci ar fi regretabil.

| ionutzxz a răspuns:

Pai nu inteleg de ce te mai chinui daca nu era piatra pretioasa oricum la bijutier nu are ce sa iti faca doar sa dai 50de euro sa iti puna un cristal swarovski laughing

| Estera123 explică (pentru ionutzxz):

De valoare sentimentala ai auzit? Tocmai de asta vreau sa ii repar