| anonim_4396 a întrebat:

Mama merge cu voi la cumparaturi,cand vreti sa va cumparati haine si pantofi,etc? cu mine intotdeauna, si am 15 ani :-((!?

16 răspunsuri:
| BiancaDenisa a răspuns:

E ceva normal! Ai 15 ani nu 20.Nu trebuie sa-ti fie rusine cu mama ta pentru ca e persoana care ti-a dat viata si care te iubeste neconditionat.Eu merg cu mama mea la cumparaturi si am 14 ani.Si nu e pentru ca insista ea sa vina ci pentru ca o rog eu sa ma insoteasca ca sa nu merg singura sau cu prietenele.E frumos sa mergi cu prietenele la cumparaturi, dar atunci cand e vorba de haine, incaltaminte si lucruri personale, mama stie cel mai bine ceea ce ai nevoie si cu ce iti sta bine, iar pe langa asta, mama e cea care da banii pe aceste obiecte si e absolut normal sa asiste si ea la cumparaturi ca sa nu-ti iei prostii.E ok sa mergi la cumparaturi singura sau cu prietenii atunci cand cumperi un suvenir, accesorii pentru tine sau cadouri pentru alte persoane si chiar si asa, ar fi ok ca banii sa fie ai tai ca sa nu irosesti aiurea banii mamei.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu mereu, de cele mai multe ori ma duc cu o prietena sau singura, dar imi place cand merge mama cu mine... daca vede ca imi place ceva imi cumpara pentru ca i se face mila de mine si ma aleg cu mai multe lucruri, dar cand imi iau singura si ii arat zice ca la ce mi-a trebuit mie lucrul ala laughing e cam ciudat. Oricum e bine sa mearga mama ta cu tine pentru ca isi da si ea cu parerea ca sa alegeti ce e mai bun.

| Anduuu a răspuns:

Pai cateodata mai merge,imi place sa merg cu mama fiindca imi zice ce-mi sta bine si ce nu laughing.Ma enerveaza enorm ca nu ma lasa sa-mi iau blugi rupti cand merg cu ea la cumparaturi (De ce dai banii pe ceva ce e rupt waiting? ) Dar imi iau blugi sau tricouri rupte la spate cand merg cu prietenele,mama nu are nicio treaba...dar nu ma lasa sa port blugii la scoala (oricum nu ii iau )
In concluzie, mama merge cu mine la cumparaturi doar cand vreau eu laughing
In curand va realiza ca ai crescut, dar tu trebuie sa iei initiativa si sa ceri bani, spre exemplu, sa mergi la mall cu prietenele ca sa iti iei si tu ceva..sau sa le spui ca iesi cu prietenii la suc, etc happy
Numai bine! :*

| Fiction a răspuns:

Eu nu merg des sa-mi cumpar haine si pantofi, dar cand merg, merg cu dansa, chiar daca m-as descurca si singura. Daca n-ar vrea sa vina cu mine, as obliga-o sa vina cu mine laughing

| David98TM a răspuns:

Da merge cu mine big grin (si am tot 15)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu a fost, desi eu am dorit mereu sa vina cu mine si sa am cu cine ma sfatui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O târăsc după mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evident. Crede-ma pe cuvant mereu am primit si primesc bani injur de 3 milioane in fiecare luna de la bunici si mno imi mai iau una alta dar mereu o iau pe mama cu mine, de ce? pai pe langa bani pe care ii consum eu pe tot felul de haine mai baga si ea pe langa ceva in plus din partea ei. Cel mai bine cu parintii, si cu prietenii dar ho ca nu mori cand vine vorba de ei. Cu ei poti merge dar ei nu iti vor da ever alti bani sau sa iti cumpere pe gratis si crede-ma oricate prietene ai avea, mama iti spune mereu adevarul despre persoana care se ascunde sub infatisarea unor haine.

| Xenya a răspuns:

NU este nevoie sa mearga cu mine.Am 20 ani.

| Chøço a răspuns:

Pur si simplu daca nu vrea sau nu poate o leg de spatele meu şi tot merg cu ea. Dar uneori mai merg şi cu prietenii.

| Kristinx7 a răspuns:

La mine e exact invers, ma tot trimite singura, iar eu ma tot rog de ea sa vina cu mine laughing

| D0A1V2i3d7 a răspuns:

Poate o convingi pe mama ta sa te lase sa mergi cu cineva care se pricepe cat dee cathappyBafta!

| Ioana241 a răspuns:

Ma duc cu ea de multe ori, si am 17 anitongue

| Aqsta a răspuns:

E ceva normal sa vina cu tine dar daca nu vrei sa vina spune-i ca te descurci si singur (dar cu conditia chiar sa te descurci laughing )

| AlexxMari23 a răspuns:

Da cateodata, dar mai merg si cu sora mea ca stie imi multe despre ce se poarta, dar nu e ceva cu care sa iti fie rusine

| darkrevelations a răspuns:

Si mama merge cu mine la cumparaturi desi nu avem aceleasi gusturi. Ar trebui sa vorbesti cu ea, sa ii explici ce te deranjeaza si ce iti doresti tu cu adevarat. Daca nu ii plac anumite obiecte de vestimentatie pe care le vrei tu, atunci achizitioneaza-le din economiile tale.