| razadeluna a întrebat:

Pentru. fete:-va place sa mergeti cu mama la cumparaturi (haine & pantofi)? sau...nu?

27 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Eu prefer mult ai mult sa ma duc cu mama pentru ca aproape de fiecare data ma aleg cu ceva. Adevarul e ca ma duc si foarte des. Cand merg cu prietenele sau u prietenul imi iau foarte rar ceva pentru ca sunt nesigura. aSA MAMA IMi spune daca se merita imi sta bine etcbig grin

| Brigitta a răspuns:

Si mie imi place mult sa ma duc cu mama pentru ca e stilata, are gusturi bune si imi da sfaturi sincere big grin (doar ca locuim foarte departe una de alta sad )

Janina
| Janina a răspuns:

Da, imi place sa merg cu mami, ca are rabdare pana probez eu tot ce vreau si isi da cu parerea obiectiv

| JeSa a răspuns:

Buna!, mai bine cu iubitul!winking le fac pe toate!

lolita
| lolita a răspuns:

Da, dar din pacate locuim foarte departe, si asa ma duc cu soacra.

| dulshe a răspuns:

Cu mama? Nu! Mai bine ma duc cu niste prietene.

| caramelitamia a răspuns:

Nuu!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Nu imi place sa merg la cumparaturi de genul asta in general.
Apoi, mama mai mult ma dezbraca decat ma imbraca, sa fiu la moda cica.
Plus, ma irita sa tot caut, ba culoarea, ba modelul, iar cel mai stresant e faptul ca pe piata sunt numai produse promovate si care TREBUIE sa se vanda pentru ca gandit cineva.
Ce vreau eu cu adevarat...

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Dapppp love struck.
Daca e si mama cu mine este bugetu mai mare deci smug.

| Silvia a răspuns:

Depinde. Uneori ma enerveaza ca nu e de acord cu mine. Avem gusturi total diferiterolling eyes. Dar pana la urma reusesc de fiecare data sa o conving sa imi cumpar/cumpere ce vreau.big grin

| Kidu a răspuns:

Uneori, pentru ca e sincera cu mine, alteori nu pentru ca nu are rabdare cu mine.hee hee

| Summer Memories a răspuns:

Mie imi place big grin

Pentru ca am o mama la moda care imi vorbeste ca o prietena laughing

Tie? big grin

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Nuuuuuu.mama e ciudata. adica se plictiseste repede, zice ca imi sta bine orice...bla.bla tot ce vrea e sa mergem acasa cand noi nici nu ajungem!laughing

| broscutsaaa a răspuns:

Dap:X
Foarte funnyhee hee

| Notme a răspuns:

Mie imi place sa merg cu mama! chiar daca ne mai ciondanim pentru ca nu imi cumpara ce vreau laughing

| Cryssy a răspuns:

Aoleu daca ma duc cu mama pai adorm in magazin.laughing yawn

| tweety_8071 a răspuns:

Nu! clar.mama ma sacaie mereu, ma grabeste nu ma lasa sa ma uit linistita sau sa-mi aleg.comenteaza mereu"ce sa faci cu asta? cum sa te imbraci cu asta? ce pantofi sunt astia?"...si pe langa e foarte zgarcitax(. asa ca prefer sa-mi dea bani si sa merg singura sa fac cumparaturile sau cu prietenelebig grin

| anca2903 a răspuns:

Da! Mama lucreaza in domeniul modei deci...happy

| oana23madrid a răspuns:

Nu, de obicei merg la cumparaturi cu o prietena sau cu iubitul...

| any_1988 a răspuns:

Da imi place sa merg cu mama la cumparaturi, e foarte la moda. E super!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mama cui? a ei sau a lui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place sa merg cu prietenele si de preferat sa mai fie si un baiat happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aa nuuu :O mai bine merg singura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, mie nu prea imi place sa merg la cumparaturi, dar atunci cand merg, merg cu mama. Fata de ea nu imi place sa-mi pierd timpul prin magazine si de obicei imi cumpar haine sport, de firma sau lejere. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu merg numai cu mama la cumparaturi. asta pentru ca eu si mama avem gusturi comune. si in al doilea rand, am incredere deplina in recomandarile mamei. chiar daca mama nu e mereu de acord cu unele lucruri care imi plac mie, ulterior imi dau seama ca mama avea dreptate si lucrurile alea ajung sa imi displaca odata cu trecerea timpului. nu mai zic ca mama imi este mai ceva ca o prietena, asa ca facem comentarii pe seama oamenilor sau pe seama articolelor din magazine, asa cum fac fetele la cumparaturi laughing.

| ramonyca a răspuns:

hee hee Nu`. sincer imi place sa merg cu tata pentru ca 1- imi plac gusturile lui, 2- da mai multi bani. asa cu mama zice 1mil, 1mil e mai mult nu! pentru ca fetele intotdeauna sunt preferatele tatilor devil

| emilia46_9849 a răspuns:

Nu!cryingde cate ori o luam cu mine niciodata nu puteam sa imi iau ce imi placea mie. daca gaseam o fustita ca e prea sqrta, daca luam o bluzita ca e prea decoltata, daca luam o pereke de sandalute sau pantofi ca au toqrile prea mari iar la pantaloni ca au talia prea mik. asa ca prefer sa merg singura far ea.happy