| wannabe a întrebat:

Mărimile de la mazinul online de îmbrăcăminte ZARA coincid cu ghidul de mărim pus pe site? Ați comandat de la ei? Cum e cu politica de returnare a produselor în cazul în care acestea nu se potrivesc mărimii voastre? Vreau să-mi comand o cămașă, însă nu știu dacă-mi va veni perfect la mâneci.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti vine comanda acasa si produsul nu e bun, te duci in orice magazin Zara si schimbi acolo marimea, in cazul in care au aia in magazine produsul comandat de tine.

ca ce vezi pe site, nu exista mereu si in magazine.
aia iti aduc comanda direct din strainatate.

eu iti recomand sa nu alegi ca tip de comanda venirea coletului acasa, mai bine setezi sa-ti vina produsul intr-unul din magazinele din orasul tau.
si probezi la magazin si schimbi acolo marimile.

asa scapi de bataia de cap cu curierii, si cu schimbarea produsului, si poate iar nu-ti vine bine camasa, apoi anulezi comanda, iar trebuie sa vina curierul si tot asa.

deci e cel mai convenient sa-ti vina comanda in magazine sau sa rezervi in magazin si sa te duci pana la data stabilita de ei, iti vor da un mail prin care te informeaza.

| wannabe explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc! Iar marimile coincid cu cele de pe site?

2 răspunsuri:
| dodoanonima a răspuns:

Din cate stiu eu magazinul online vinde aceleasi haine doar ca le gasesti pe net nu in magazin...de aici rezulta ca marimile de pe site coincid cu cele din magazin.Iar daca o hainuta nu.ti vine (sau nu.ti place).o poti schimba in orice magazin Zara... aper ca te.am ajutat :*