| sopranaCadaverica a întrebat:

Masca cu argila ASLAVITAL e buna pentru tenul acneic? A folosit cineva? De cate ori trebuie sa o aplic?

2 răspunsuri:
| Isabellblablabla a răspuns:

Da, eu o folosesc de cativa. O amestec de obicei cu putin suc de lamaie si apa. Mi se pare cea mai buna masca pentru tenul meu ( gras si cu cosuri). Se vad rezultatele, eu am scapat de cosuri si am tenul mult mai luminos. O aplic in general o data sau de doua ori pe saptamana.

| sorin_6068 a răspuns:

Pentru tratarea acneei se realizează un amestec din pudră de argilă cu apă potabilă sau apă de pe tărâţe de grâu (nu se va folosi apă minerală), obţinându-se astfel o pastă consistentă, uşor de aplicat. Tratamentul se face în cure de câte 7 zile, după care se continuă de 2 ori pe săptămână până la vindecare.

Produsul se lasă să acţioneze între 20-30 de minute, mai ales pentru tenul acneic se recomandă 30 de minute.