| sopranaCadaverica a întrebat:

Masca de par cu galbenus de ou si ulei de masline se aplica si pe scalp?

Răspuns Câştigător
| pinkyypromise a răspuns:

In general mastile de par se aplica doar pe lungimea parului. Ele sunt facute sa hidrateze firul de par. Insa daca ai un scalp uscat o poti aplica si pe acesta fiindca i-ar prinde bine niste hidratare. Dar daca ai parul gras nu te sfatuiesc sa faci asta fiindca doar va accelera excesul de sebum.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu cum ai putea evita ca masca asta de par sa ajunga si pe scalp. Oricum, rau nu face.

| armand69 a răspuns:

Nuuu,pe picioare, bineinteles