| AlenaVictoriaMaria a întrebat:

Merg la Valentine's Day,e un concurs si apoi disco,de imbracat ma imbrac cu o rochie rosu cu negru cu maneci trei-sfert, parul cred ca o sa-l fac bucle caci drept nu sta in niciun fel...Mentionez ca am tenul alb-cenusiu iar la caldura ma fac rosie ca doua capsuni in obraji laughing) cum as putea sa ma machiez? Dar nu doar cu tus sau creion...asa ma machiez mereu big grin. Funda si voturi! :*
P.S. nu particip.

Răspuns Câştigător
| iubitha03 a răspuns:

Te sfatuiesc sa iti iei un fond de ten special pentru tenul tau care sa te acopere cat de cat, astfel incat sa nu se mai vada roseata din obraji.desigur poti folosi si o pudra dar sa nu iti incarci fata prea rau(sa fie vizibil).la ochi te poti machia cu nuante mai nestridente dar care sa iti scoata ochii in evidenta(un maro inchis la coada ochiului si un maro deschis pe pleoapa).iti urez distractie placuta si sper ca ti-am fost de ajutor