| iceheart123 a întrebat:

Merita sa incerc dieta cu ceai verde?

6 răspunsuri:
| CristinaSNC a răspuns:

Eu beau mereu ceaiuri, acum beau musetel, dar am baut si ceai verde si pot sa iti zic ca e foarte bun. Sa nu exagerezi cu el, 2 cani pe zi sunt suficiente, apropo sa il bei fara zahar. Sa nu il bei nici fierbinte nici rece, sa fie potrivit. Din exeperienta iti zic ca da si rezultate, te ajuta cu slabesti, dar asta mai tine si de ce mananci.
Redu consumul de paine, nu manca grasimi, nu manca prajit, mananca fructe si legume, poti manca carne de peste deoarece este usoara,(fript, copt sau fiert, in nciciun caz prajit ), carne de pui facuta cum vrei dar nu prajita, legume la cupror, fierte sau fripte. In rest poti manca mancare gatita in casa, doar sa nu fie prajita sau sa aiba grasimi multe. Daca vrei sa slabesti sper ca sfaturile mele te vor ajuta.
Apropo, ceaiul verde face bine sangelui si inimii. Elimina riscul formarii de cheagurilor acelea de sange care pentru bloca arterele inimi. Deci bea-l ca e sanatos happy

| Hitler666MD a răspuns:

Da merita, contine antioxidante.

| dianabaumli a răspuns:

Eu zic ca merita...insa, ai grija sa nu te deshidratezi..trebuie sa mai mananci ceva pe langa.happy

| ciribist a răspuns:

Da

| danalungu22 a răspuns:

Da merita, este si foarte sanatos, dar sa nu exagerezi, 2 cani pe zi sunt suficiente.

| danalungu22 a răspuns:

Din cate stiu, ce-l mai bine este sa-l bei nainte de ora 16 sau 17.