| Stefania96dfg a întrebat:

Heihei. Am 14 ani si as dori sa incerc o dieta pe baza de ceai verde chinezesc. Mama a zis ca nu e adecvat pentru varsta mea. Adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sub 12 ani nu era recomandat dar ai 14 si poti din cate stiu

| CatEyes28 a răspuns:

Si eu am 14 ani si am incercat ceai verde si nu a avut nici un fel de efect la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mama ta are dreptate!
Si normal ca nu-i recomandat, deoarece esti in crestere, organismul tau se dezvolta.
Ai grija cum te alimentezi, ore fixe, alimentatie cat mai sanatoasa si miscare zilnic.
Te pup!

| DownTheStairs a răspuns:

Si eu am vrut sa tin aceeasi dieta ca tine si nici mama mea nu a fost de acord pentru ca ai voie numai daca ai de la 17 ani parca...ce sa zic poate ii adevarat ..Mai bine du-te pe clasiclaughingfa sport si mananca mai putin daca vrei sa slabestihappy te puphappy

| GigiManivela a răspuns:

Poti incerca linistita orice dieta, nu conteaza varsta.

Funda?

| NeaPopa a răspuns:

Adevarat, nu iti recomand diete, eventual ai grija ce mananci!

| ChrisNemo a răspuns:

In primul rand ar trebui sa iti spun ca la varsta ta nu ar trebui sa te ingrijoreze aparenta/greutatea.(ai destul timp pentru toate astea)
Cat despre dieta, mama ta are dreptate, nu e satatos pentru corpul tau, care este inca in dezvoltare, sa il retii de la anumiti nutrienti.

| FCMMM a răspuns:

Da, organismul tau nu este ca a unui adult. Iti poate dauna grav sanatatii si sa te trezesti cu o boala grava de stomac. Nu are rost sa iei un asftel de tratament si sa ai nevoie de pastile tot restul vietii tale.