| daniela_7403 a întrebat:

Mersul pe bicicleta la aer, pe drum mai stiu eu unde si sportul pe o bicicleta medicinala in casa au aceleasi efecte?

6 răspunsuri:
| Denisse_8813 a răspuns:

Cu siguranta nu este acelasi lucru atat din punct de vedere fizic cat si psihic. Cel in aer liber este mult mai sanatos. Mergi cu bicicleta intr-adevar cu energie, respiri aer curat si simti intr-adevar ca nu faci efort degeaba, ti se oxigeneaza mintea, plamanii, sufletul, tot(simti cum te paraseste toata energia negativa)! pe cand atunci cand "alergi"pe loc pe o bicicleta medicinala, respiri acelasi aer, esti tu cu gandurile tale, nu vezi nimic altceva decat 4pereti...
Acum nimic de zis, este buna si cea medicinala, insa cu siguranta in sezonul cald este preferabil mersul pe bicicleta clasica...happy

| Oktavian a răspuns:

Eu cred ca nu deoarece cind mergi pe bicicleta la aer liger respiri aer curat iar in casa nu ai parte de el.

| LNK a răspuns:

E mult mai bine pe o bicicleta la aer curat si sa te bine-dispui. Acum ca e iarna, nu mai poti iesi cu bicicleta normala, deci in acest caz raspunsul este bicicleta medicinala.
Totusi, cred ca au aceleasi efecte. E aceeasi idee de bicicleta : dat din pedale. Si indiferent daca e bicicleta normala sau bicicleta medicinala, amandoua ajuta.

| HappyPills a răspuns:

Da, au aceleasi efecte, doar ca mersul cu bicicleta medicinala te relaxeaza mai mult, avand in vedere ca esti in aer liber, nu inchis in casa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.In niciun caz.

| seryf50 a răspuns:

Nu este mai bun sport bicicleta afara ca este mai prixolina aerul mai real si tot mai normal.