| Krneuon a întrebat:

Mi-a zis o dna mai matura, deci care stie ce vrea, ca cei mai urati barbati sunt aia inalti foarte slabi, gen foarte drepti fara fund si forme.Cum sunt aia? Or fi ca ala din teoria big bang? Chiar ce inseamna formele la un barbat? Am impresia ca e cam acelasi principiu precum si la femei, fata,piept,fund,picioare. Mai nou, alta mi-a spus ca o impresioneaza un spate lat, iar o fata adolescenta, vecina cu mine, ca ei ii plac patratelele. Sincer chestia asta cu patratelele am auzit-o de la fete, de la femei am auzit cele de mai sus, piept, fund si picioare.E puerila preferinta cu patratele sau de ce o manifesta doar fetele si nu femeile? Si care parte a corpului e cea mai sexy la un barbat?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E absolut relativ.
Fiecare creier percepe diferit atractivitatea, deci niciodata nu vor exista doua persoane care sa aiba exact aceleasi preferinte, fara nicio diferenta.
Insa preferintele mele sunt cât mai inalt (intrucat si eu sunt) si pur si simplu imi place inaltimea. Si cat de cat atletic. Nu ma atrag muschii de culturist. Imi plac cei slabi si muschi exact cat au nevoie.
Dar oricum aspectul fizic poate fi distrus intr-o secunda de caracter sau pur si simplu de felul in care vorbeste.
Cand iti place foarte mult caracterul cuiva, mai faci si exeptii fizice. Cel putin eu incep sa vad o persoana frumoasa si fizic cand imi place caracterul ei. Nu stiu de altii, dar la mine asa e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E subiectiv, poate unul care-i model pare in ochii uneia un 9 dar pentru alta un 5, e totul de gusturi aici.Bineinteles nu toate te vor place sau sa aiba o atractie pentru tine.Personalitatea conteaza mai mult.

| Pnin a răspuns:

Mai nou ai aflat că femeile sunt diferite și au preferințe personale? Nu-mi vine să cred! Cine ar fi crezut că sunt oameni?