| cosmin23a a întrebat:

Mi-am cumparat o solutie Clean&Clear pentru puncte negre, cum se aplica pe fata, ca nu scrie nimic pe ea? Si trebuie folosita doar pe punctele negre sau pe toata fata? Deci e o solutie, nu e crema.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai si cum naiba iti scoate punctele negre solutia asta,le dizolva sau ce laughing
Punctele negre nu dispar decat daca le scoti, prin exfoliere pielea moarta se elimina, iar comedoanele(punctele negre)ies la suprafata.Dar pentru asta iti trebuie un gel exfoliant folosit regulat bineinteles pe toata fata.
Te sfatuiesc sa nu mai cumperi toate prostiile pe care scrie"pentru puncte negre" daca nu stii sigur ca te poate ajuta.
Daca e gel exfoliant(adica are particule abrazive)atunci il poti folosi cum ti-am spus, de cate ori vrei tu, dar sa fie o data pe zi si numai seara.

| AngelliGina1981 a răspuns:

Am avut si eu si o foloseam ca pe un tonic, aplicata cu discheta demachianta dupa ce ma spalam pe fata si apoi hidratam. Insa mi-au aparut cosuri de la ea :\

| Georgienita94 a răspuns:

Buna! Am avut si eu solutie din aceea si modul de folosire este urmatorul iti umezesti fata cu putina apa calduta apoi aplici solutia in locurile unde sunt punctele negre, freci pana se face spuma apoi clatesti cu apa multa si te stergi cu un prosop de baie. evita contactul cu ochii. Daca solutia este lichida, iti iei un disc demachiant pui solutie pe acel disc si iti dai pe fata in zona unde ai puncte negre, dupa ce te-ai spalat pe fata. pup