| Dudă a întrebat:

Mi-am cumparat vopsea de la Kallos si oxidant separat. Doamna aia de acolo mi-a dat doua sticlute de oxidant, una de 9% si una de 6% si mi-a zis sa pun o sticluta intreaga si una doar pe jumatate, dar am uitat care si cum trebuia pusa. big grin Deci are cineva idee care trebuie pusa intreaga si care pe jumatate? Mersi!

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Dudă! Ai omis să ne scrii ce culoare are vopseaua cumpărată. În funcţie de cât de închisă sau de deschisă doreşti să iasă culoarea aleasă pui oxidantul. Dacă doreşti o nuanţă mai închisă pui tot oxidantul de 6% şi o jumătate din cel de 9%. Dacă doreşti să obţii o nuanţă mai deschisă adaugi tot oxidantul de 9% şi o jumătate din cel de 6%.
Vezi că vopseaua de păr de la Kallos este foarte puternică şi dacă nu ai un fir de păr sănătos nu este indicat să o utilizezi pe perioade îndelungate.
Mari succese şi o zi cu zâmbet!

1 răspuns:
| BruneTTe a răspuns:

Cel mai probabil cea de 9% trebuie pusa pe jumatate. E mai tare decat cealalta.