| AtateaConditii a întrebat:

Mi-am facut o gaura in ureche si vreau sa stiu trebuie sa port cercel ca sa nu se inchida gaura sau sa pun ata? Cand imi dau jos cercelul greu il bag inapoi, nu reusesc sa scot cercelul de partea cealalta.

Răspuns Câştigător
| vanessa001 a răspuns:

Pai macar o saptamana ar trebui sa il porti fara a il da jos, te vei obisnui nici nu vei simti ca il porti dar iti recomand ca la inceput sa pori unul medicinal. Funda?

5 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Trebuie neapărat să porţi cercel medicinal, măcar până se vindecă locul. Normal se poartă cel puţin o lună. Abia apoi poţi să foloseşti cercel din aur/argint (nu tinichele, că se infectează). Dezinfectezi locul cu apă oxigenată, nu spirt, şi odată ce ai băgat cercelul, nu-l mai dai jos.

| syste754 a răspuns:

E cam periculos cu ata
:d
mai bine pui guta

| bossnomberone a răspuns:

Eu mi-am dat gaura cu un cercel normal din ala de 3 lei, ureche dupa o saptamana si ceva nu ma mai durea asa tare dar totusi mai era ceva, si pana la urma numai se vindeca, dupa ce mi-am bagat unul de aur in 4 zile nu am mai avut nimic acum il am pe cel de aur il scot fara probleme, ma joc cu el, pot sa trag de el, dorm lejer nici nu simt ca il am in ureche. deci sfatul meu pentru tine este, in nici un caz ata sa nu faci asa ceva, tine cercelul, iar daca in 2 saptamani tot de mai doare, ia-ti cercel de aur si e ok, acum funda te rog

| Kiiddaa a răspuns:

Paii si eu mi-am facutbig grin dar eu mi-am facuut singura. 3 gaurii big grin [ binee am mai facut si la altii.] Paii eu iti recomand sa porti cerceluu vreo 2-3 zile sa nu se inchida ....deshii te cam doare seara daca dormii pe urechea respectiva. te intorcii pe cealalta. fundiitaapuppy dog eyespuppy dog eyes

| Anonimusctrl a răspuns:

Cand mi-am facut eu gaura, mi s-a spus ca trebuie sa port cercelul nonstop 1 luna-2 pana cand nu ma va mai durea... apoi poti sa-ti schimbi cerceii s.a.m.d bafta!