| XxAlexandruxX a întrebat:

Curand mi-am pus cercel in ureche si vreau sa stiu cat trebuie sa tin cercelul medicinal? happy

4 răspunsuri:
| adele24 a răspuns:

Buna happy Cercelul medicinal se poate scoate dupa primele 6-8 saptamani, depinde de stadiul de vindecare in care se afla urechea. Daca dupa 6 saptamani observi ca nu mai ai nici un fel de problema, il poti scoate. Si eu mi-am facut a treia gaura in ureche si mi-am dat cercelul medicinal jos dupa aprox. 7 saptamani.

| XxAlexandruxX explică (pentru adele24):

Si daca il scot in cat timp mi se astupa?

| adele24 a răspuns (pentru XxAlexandruxX):

Nu se astupa decat in rare cazuri, cel mai mare risc este sa ti se infecteze, ceea ce este probabil in care il inlocuiesti cu un cercel nemedicinal(din alt material). eu m-am dat cam o data la cateva zile cu un dezinfectant, mi s-a infectat apoi din nu stiu ce cauza, dar s-a vindecat singur in scurt timp.

| onFire a răspuns:

Salut.
Trebuie sa-l tii pana se vindeca locul unde te-ai intepat.Deci cam vreo 1 saptamana ca masa.Bafta!