| G3o0 a întrebat:

Mi'am luat un tub de ceara de unica folosinta.Nu am aparat din acela pentru incalzit dar am citit ca pot folosi si un ibric cu apa. Ce vreau sa stiu este cam cat timp trebuie tinut tubul cu ceara in apa?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Bună
până când se face destul de lichidă pentru a se aplica, dar ai grijă să nu fie fierbinte când o aplici, de preferat după ce e lichidă și o scoți din imbric să o lași cam 1-2 min ( să se răcească un pic).